Opcje przeglądania

Tłuczek do mięs, siekacz oraz tłuczek do ziemniaków

Tłuczek do mięsa drewniany Tłuczek do mięsa drewniany
Marka: Inne
Cena: 9,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kula do ucierania drewniana Kula do ucierania drewniana
Cena: 3,50 zł
zobacz więcej
Tłuczek do ziemniaków 26 cm Paula Tłuczek do ziemniaków 26 cm Paula
Marka: TADAR
Cena: 11,90 zł
zobacz więcej

Tłuczek do mięsa

Przygotowanie dać kuchni polskiej nie obejdzie się bez odpowiednich akcesoriów kuchennych. Do przygotowania dań mięsnych niezbędny może okazać się tłuczek do ubijania kotletów i zrazów. Tłuczek do mięsa kojarzy nam się z prostym, drewnianym przyborem z głowicą do ubijania. Taki tłuczek jest bardzo klasyczny, łatwy w użyciu i spełnia podstawową funkcję jaką jest tłuczenie mięsa. Wśród tłuczków do mięs znajdziecie również całkiem nowoczesne narzędzia, które wyposażone są w noże do nacinania i nakłuwania mięsa. Tłuczki z nożami ułatwiają pracę i nie wymagają użycia siły. 

Tłuczek do mięsa drewniany

Klasyczny tłuczek do mięsa do produkt wykonany z drewna z głowicą. Głowica może być zakończona metalowymi nakładkami, które dodatkowo ułatwiają tłuczenie mięsa i uzyskanie odpowiedniej grubości. Głowice drewniane również wyposażone są w wypustki, które ułatwiają „ubijanie” mięsa. Głowica tłuczka jest zazwyczaj cięższa, aby ubijanie mięsa nie wymagało użycia dużej siły. Wybierając tłuczek drewniany warto pamiętać o sprawdzeniu z jakiego drewna jest wykonany oraz w jaki sposób można go impregnować. Kluczowe jest odpowiednie zabezpieczenie materiału przed wilgocią oraz sokami mięsa. Aby głowica nie nasiąkała sokami z mięsa można zawsze posłużyć się folią spożywczą do ochrony. Folia spożywcza będzie miała również za zadanie ochronić ciebie i twoją kuchnię przed zachlapaniami. Po użytkowaniu tłuczka drewnianego należy go umyć i dokładnie osuszyć. 

Tłuczek do mięsa metalowy

Do mięsa możemy użyć również tłuczka metalowego. Tłuczki metalowe są ciężkie, twarde i bardzo trwałe. Ich konstrukcja jest podobna do tłuczków drewnianych. Głowica również wyposażona jest w wypustki, które wbijają się w strukturę mięsa powodując jego rozcinanie. Wypustki te ułatwiają również wprowadzanie przypraw. Tłuczek metalowy jest cięższy od drewnianego i może okazać się łatwiejszy w użyciu. Po każdym myciu należy go umyć i wysuszyć w celu ochrony przed korozją. 

Tłuczek do siekania mięsa

Tłuczek z nożami do siekania świetnie radzi sobie z każdym gatunkiem mięs, szczególnie przydatny do wołowiny, cielęciny czy wieprzowiny. Jest to nowoczesne narzędzie o całkiem innej konstrukcji. Pozwala na rozcinanie włókien z minimalną utratą soków naturalnych mięsa. Ponadto, dzięki dużej ilości noży, ułatwia nam wprowadzanie przypraw w głąb struktury mięsa. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości tłuczka z siekaczem mięso staje się miękkie, delikatne i soczyste. Podczas korzystania z siekacza do mięs nie pochlapiesz kuchni. Jest bardzo prosty i wygodny w użyciu. 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl