Dziś temat całkiem inny, bo o bańkach na mleko. Przechodząc obok przygotowywanych zamówień do wysyłki zauważyłam emaliowane bańki na mleko. Jeszcze są dostępne na rynku i ludzie chętnie je kupują. Do czego mogłaby nam się dzisiaj przydać bańka na mleko, jeśli nie posiadamy bydła? Kto używa dzisiaj emaliowanych baniek na mleko. Jakie inne bańki dostępne są na rynku?

Bańka emaliowana do zbierania owoców.

Nie ma lepszego daru natury niż owoce prosto z ogródka. Dziś powoli wracamy do korzeni i zapłacimy każde pieniądze za świeżutkie maliny lub inne owoce z ogrodu. W sklepach mamy owoców pod dostatkiem, jednak trend slowfood oraz ukłon w stronę zdrowej żywności zachęca nas do własnych upraw. Jeśli posiadasz takie lub planujesz bańka na mleko może okazać się niezbędna do owocowych zbiorów. Dostępne są różne pojemności baniem emaliowanych, dlatego też dopasujesz ją do potrzeb swojego ogródka. Bańka na mleko jest również odpowiednia do przechowywania zbiorów owocowych.

Emaliowana bańka na mleko jako dodatek do wnętrz. 

Bańki na mleko bez dwóch zdań mogą zastąpić wazon w każdym pomieszczeniu. Większe bańki można postawić na podłodze w przedpokoju lub salonie. Duża bańka na mleko pięknie będzie się prezentowała w kompozycji ze słonecznikami lub innymi wysokimi kwiatami. Małe bańki możesz postawić w kuchni na blacie jako stojak na łyżki kuchenne i chochle lub jako dzbanek na świeże kwiaty. Bańki na mleko mogą stać swobodnie na jadalnianym stole również z ulubionymi kwiatami. 

W sieci można znaleźć wiele przykładów zastosowania baniek i kanek na mleko. Do dekoracji wnętrz używane są nowe i stare znaleziska. Jestem zaskoczona tym jak bardzo szybko można przeprowadzić renowację starej emaliowanej bańki lub stalowej kany. 

fot. http://www.gotowanieiblogowanie.pl

Użyj starych naczyń do dekoracji ogrodu. 

Nie sztuką jest iść od razu do sklepu po donice. Wiele osób, które zajmują się ogrodem poszukują unikalnych donic w swoim zapleczu domowym. Praktycznie w każdym domu znaleźć można stare garnki, bańki i kanki na mleko oraz wiadra emaliowane. Każdy z tych starych elementów będzie wyglądał wyjątkowo, jeśli włożymy w stworzenie dekoracji odrobinę serca. Poniżej przygotowałam dla was trochę inspiracji, które mogą pomóc w odnowieniu dawnych naczyń i garnków. Wielu blogerów znajduje sposób na odnowienie starych garów i wykorzystują do tego farby do wnętrz, decoupage oraz inne metody ozdabiania. Renowacja starych baniek może przynieść zaskakujące efekty. Przykładem jest wykorzystanie starych baniek w nowoczesnym, industrialnym pomieszczeniu, w którym służą one jako stojaki na parasol. Do takiej renowacji najlepiej wykorzystać konwie na mleko ocynowane. Takie stare konwie ocynowane można znaleźć za grosze na targach staroci. 

fot. http://www.ladyofthehouse.pl/akcja-renowacja-wazony-ze-starych-baniek/

fot. Mariusz Bykowski