Jaki czajnik na gaz wybrać do kuchni tradycyjnej?

Tradycyjna kuchnia charakteryzuje się stonowaną kolorystyką z zastosowaniem dwóch lub trzech kolorów. Bardzo popularne są kuchnie w dwóch kolorach. Jeden zestaw to połączenie bieli i czerni, a drugi to tradycyjne drewno połączone z kolorem kremowym. Do białych mebli kuchennych w stylu angielskim najczęściej wybierany jest czarny blat i płytki ceramiczne w kolorze białym. Całość tworzy świetny kontrast. Do takich wnętrz polecam wybór czajnika na gaz w stylu retro. Może to być czajnik emaliowany lub czajnik ze stali nierdzewnej. Najciekawszą propozycją stalowego czajnika na gaz w stylu retro jest niebieski czajnik z gwizdkiem Lagos z uchwytem imitującym drewno.

Czajnik stalowy Lagos, niebieski, 3 l - 58,90 zł

Jaki czajnik na gaz wybrać do kuchni nowoczesnej?

Czajnik na gaz nie musi być nudny. Na rynku jest wiele propozycji, które charakteryzuje ciekawy kształt i kolor. Można znaleźć czajniki o bardzo prostym, nowoczesnym kształcie, które spodobają się szczególnie młodym ludziom. Mowa tu o klasycznych czajnikach emaliowanych w wersji jednokolorowej, np. w kolorze kremowym, szarym lub czarnym. To kuchni w stylu skandynawskim będą pasowały czajniki emaliowane w kolorach pastelowych. Takie czajniki oferuje marka Emajlo. W ofercie Emajlo Olkusz dostępnych jest kilka wersji czajników, które różnią się kolorem uchwytów i rodzajem przykrywki. Linia czajników emaliowanych Scandi charakteryzuje się cukierkowym designem, ponieważ i korpus czajnika i uchwyt są w tym samym kolorze różowym, niebieskim lub pastelowym zielonym. Czajniki z gwizdkiem Emajlo w wersji Simple posiadają pokrywkę emaliowaną z czarną gałką i czarny uchwyt. Jest to bardziej klasyczna wersja czajnika na gaz w kolorach pastelowych. Takie czajniki idealnie pasują do nowoczesnych kuchni z białymi szafkami na wysoki połysk. 

Czajnik emaliowany Scandi Emajlo Olkusz, kremowy, 2,5 l - 89,90 zł

Czajnik z gwizdkiem w stylu retro. 

Wiele osób decyduje się na wystrój kuchni w stylu retro. Kuchnia retro to bardzo szerokie pojęcie i obejmuje wiele rodzajów frontów kuchennych w różnej kolorystyce. Do kuchni retro, w zależności od tego, do jakiej epoki nawiązuje styl, pasuje wiele elementów. W przypadku kuchni kolorowej można postawić również na kolor, jeśli chodzi o akcesoria kuchenne. Ciekawym produktem będzie czajnik na gaz retro z ruchomą rączką. Czajnik dostępny jest w kolorze niebieskim i zielonym lub klasycznym białym. Jest to typowy czajnik vintage, który wyglądem przypomina dawny czajnik emaliowany od babci. Czajnik retro może być również zdobiony w kwiaty. Taka wersja czajników emaliowanych pasuje do kuchni z drewnianymi frontami w stylu polskim lub  w stylu prowansalskim. Kuchnie w stylu prowansalskim szczególnie lubią dodatki kwiatowe, dlatego czajnik emaliowany z Lawendą jest w tym przypadku produktem must-have. 

Czajnik emaliowany Retro Scandi Emajlo Olkusz, biały, 2 l - 64,90 zł