Drewniane elementy kuchennego wyposażenia od dawna są bardzo popularne. Drewno zdominowało podłogi, blaty kuchenne, a coraz częściej także ściany. I choć trend na wystroje wnętrz się cyklicznie zmienia, drewno w kuchni króluje od zawsze. Wspaniale ociepla jej wnętrze i nadaje nieco rustykalnego charakteru. Modne drewniane elementy stały się także częścią kuchennych akcesoriów. Drewno ozdabia garnki, patelnie i noże. Sprawdź, jakie dodatki kuchenne drewniane powinny znaleźć się w twojej kuchni. 

Garnki z drewnianym akcentem

W drewnie gotować się nie da, na próżno więc szukać drewnianego garnka. Jednak producenci wychodząc naprzeciw obecnym trendom oferują garnki z drewnianymi elementami. Drewno króluje przede wszystkim jako uchwyty, a także jako część pokrywki. Docenią je przede wszystkim zwolennicy stylu eko, faktura i design garnków mocno nawiązuje do natury. Garnki z elementami drewnianymi nie tylko cieszą oko. Są wytrzymałe, lekkie i nowoczesne. Wybierając garnek z drewnianymi elementami warto zwrócić uwagę na linię produktów AMBITION NATURE, która oferuje lekkie, poręczne garnki i patelnie z aluminiowym korpusem i kamienną powłoką. Jasny, kremowy kolor w połączeniu z drewnianymi elementami nawiązuje do stylu skandynawskiego i świetnie komponuje się z kuchnią urządzoną w tym stylu. AMBITION NATURE to nie tylko garnki, a także modne patelnie o różnych średnicach, w tym nowoczesna patelnia do naleśników. Zwolennicy nieco ciemniejszych kolorów i produktów w industrialnym stylu powinni postawić na linię polskiej marki GERLACH NATUR. To połączenie eleganckiej czerni i drewnianych elementów wykonanych z wysokiej klasy drewna bukowego. Patelnia GERLACH NATUR, garnki GERLACH, akcesoria kuchenne i zestawy noży z tej samej serii to połączenie świetnego, nowoczesnego designu z postępowymi rozwiązaniami. Produkty te służą przede wszystkim zdrowemu, beztłuszczowemu duszeniu, gotowaniu i podsmażaniu. A to za sprawą dwuwarstwowej powłoki ceramicznej, która zapobiega przywieraniu potraw i grubego, solidnego dna wyposażonego w dysk ferromagnetyczny zapewniający odpowiednią dystrybucję ciepła.

Drewniane akcesoria kuchenne

Drewniane łopatki, tłuczki i łyżki to już kultowy element wyposażenia kuchennego. Jeśli macie już swój ulubiony komplet garnków i nie chcecie inwestować w kolejny, warto wprowadzić drewno do kuchni pod postacią niewielkich akcesoriów. Jeśli zależy nam na ociepleniu wnętrza zdecydujcie się na banalne drewniane dodatki, które swoją prostotą wprowadzą nieco rustykalnego designu do kuchni. Tu króluje przede wszystkim drewniana deska do krojenia i drewniany chlebak. Nie dość, że praktyczne i używane codziennie, posłużą za element dekoracyjny. Do drewnianych akcesoriów kuchennych także wszelkie łopatki, szczypce i łyżki. Tanie drewniane przybory kuchenne możemy kupić już za przysłowiowe parę groszy. Warto jednak zainwestować w porządne drewniane dodatki, które posłużą na długi czas. Tu prym wiodą akcesoria wykonane z drewna akacjowego marki RAYMOND BLANC lub bukowego GERLACH NATUR z silikonowymi elementami ułatwiającymi ich użytkowanie. Porządna drewniana łopatka charakteryzuje się solidną, zwartą konstrukcją, bez ubytków i drzazg. Akcesoria kuchenne mogą stanowić świetną dekorację. Musimy jednak zwrócić uwagę na to, by posiadały specjalne otwory na haczyki, dzięki którym powieszone na ścianie będą mogły zdobić naszą kuchnię. A nawet jeśli nie, zawsze możemy je umieścić w drewnianym pojemniku.