Trend eko i dbania o środowisko trafił również do kuchni. Polska marka Practic wprowadziła aktualnie nową linię akcesoriów plastikowych wyprodukowanych w 35% z biomasy konopi z włóknem drzewnym z recyclingu. To tworzywo kompozytowe jest o wiele bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjny plastik, a jego właściwości są równie dobre. Practic to polski producent i dystrybutor akcesoriów kuchennych z drewna, plastiku i metalu. Ta prężnie rozwijająca się firma z Wieliczki odznacza się innowacyjnością i nowoczesnym podejściem do produktu. Każdy produkt marki Practic to w 100% produkt polski. Akcesoria kuchenne marki Practic do proste i ergonomiczne rozwiązania. 

Akcesoria do kuchni z ekologicznego tworzywa BIO KONOPIE

Jak wcześniej wspomniano marka Practic wprowadziła na rynek nową linię produktów pod nazwą BIO KONOPIE. Jest to seria naczyń kuchennych i akcesoriów wykonanych z kompozytu złożonego w 35% z biomasy konopi i włókna drzewnego. Jest to produkt, który w łatwiejszy sposób poddaje się recyclingowi niż zwykły plastik. Z serii BIO KONOPIE dostępne są kubeczki wielorazowe na piknik, talerze wielorazowe, miski i akcesoria do kuchni takie jak ociekacz na sztućce, ociekacz na naczynia, stolnica czy deski do krojenia. Cala seria to trzy przyjazne kolory: kremowy, zielony oraz szary. 

1. Ekologiczna kratka do zlewu BIO KONOPIE - 7,90 zł
2. Ekologiczny ociekacz do naczyń BIO KONOPIE - 36,90 zł
3. Ekologiczna stolnica BIO KONOPIE - 67,00 zł

Ekologiczne naczynia na piknik

Wybierając się na piknik z rodziną lub przyjaciółmi warto zastanowić się jakie produkty wybierzemy do podania posiłków. Często na ostatnią chwilę sięgamy po jednorazowe naczynia plastikowe dostępne w każdym supermarkecie. Naczynia plastikowe wielorazowego użytku są często w krzykliwych, mało atrakcyjnych kolorach i stąd nasz wybór kieruje się na naczynia plastikowe jednorazowe, które zaraz po pikniku wrzucamy do śmieci. Seria BIO KONOPIE oferuje bardzo przyjemne kolory kubeczków i talerzyków plastikowych. Dodatkowo każde z nich łatwo przechowasz w szafce „jeden w drugim” do następnego pikniku. W ten łatwy sposób ochronisz nasze środowisko przed generowaniem nowych śmieci. A jak wiadomo, każdy mały krok się liczy.


1. Ekologiczny kubek plastikowy wielorazowy BIO KONOPIE
2. Ekologiczny talerz wielorazowy BIO KONOPIE
3. Ekologiczna miska wielorazowa BIO KONOPIE