O historii czeskiej marki Belis już pisaliśmy na blogu, stąd wiecie, że w produkty tej marki warto inwestować, szczególnie ze względu na to, że jakością odpowiadają naczyniom emaliowanym produkowanym dawniej przez fabrykę w Olkuszu. Marka Belis to naczynia o grubości stali 1,2 mm lub 2 mm, dwukrotnie pokryte warstwą emalii, by zapobiegać odpryskom i pęknięciom. Naczynia Belis posiadają Certyfikat Jakości Zdrowotnej UE, są w pełni bezpieczne do kontaktu z żywnością. Gotowanie w garnkach marki Belis to synonim zdrowia, nie ma lepszego wyboru naczyń do gotowania dla małych dzieci, alergików i wszystkich tych, którzy dbają o swoją codzienną dietę.

Brytfanna emaliowana Belis

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego umieściłam tutaj brytfannę, przecież miał to być przegląd garnków. Brytfanna marki Belis to wielofunkcyjne naczynie. Oprócz pełnienia funkcji brytfanny, można w niej także gotować jak w normalnym garnku. Jednak nie sposób tu wspomnieć o całej serii naczyń emaliowanych Sfinx produkowanych w fabryce Belis. Te produkty to niesamowita tradycja, która swój początek miała jeszcze w latach 60-tych XX wieku. To garnki używane od pokoleń! Brytfanna emaliowana SFINX jest produkowana ze stali o grubości aż 2 mm, z zewnątrz pokryta czarną, a wewnątrz granatową emalią. To zestawienie kolorów nie jest przypadkowe, taką emalią pokrywane były garnki kilkadziesiąt lat temu, a teraz kojarzą się z wysoką jakością i wykwintnym gatunkiem, co czuć po samym wzięciu do ręki garnka tej marki. Ciężki, solidny, wykonany z odpowiednio grubej blachy, idealnie rozprowadza ciepło po całej powierzchni garnka. Wewnętrzna warstwa emalii sprawia, że gotowanie w takim garnku jest prozdrowotne, a ryzyko przypalenia zminimalizowane. Gładka struktura sprawia, że utrzymanie garnka w czystości jest banalnie prostym zadaniem. Co więcej, garnek Belis może być stosowany na każdej kuchence, także indukcyjnej, plus oczywiście w piekarniku.

Brytfanna emaliowana Sfinx Belis, 4,4 l, 28 cm - 159,90 zł

Garnek emaliowany LAWENDA i komplet garnków LAWENDA

Te garnki Belis są absolutnym hitem wśród produktów emaliowanych dostępnych w naszym sklepie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wystarczy tylko spojrzeć, by się w nich totalnie zakochać! Łączą w sobie cechy dawnych, tradycyjnych garnków emaliowanych, szczególnie ze względu na piękny lawendowy wzór i baryłkowaty kształt. Przy tym są nowoczesne, wykonane z niezwykłą starannością, idealnie pokryte emalią. Wykonane z blachy o grubości nieco mniejszej niż brytfanny SFINX, 1,2mm. Na tle niemarkowych garnków emaliowanych jest to gruba blacha, wystarczająco mocna, by zapobiegać uszkodzeniom mechanicznym, a jednocześnie dobrze się nagrzewać i utrzymywać temperaturę. Garnki emaliowane LAWENDA posiadają rant ze stali nierdzewnej oraz szklane pokrywy z odpowietrznikiem. Wbrew powszechnej opinii, nowoczesne garnki emaliowane mogą być stosowane także na indukcji, nie inaczej jest z garnkami LAWENDA. Należy jedynie pamiętać, by rozgrzewać je na płycie indukcyjnej powoli, szybkie skoki temperatury mogą uszkodzić garnek. Producent oferuje także cały zestaw garnków z tej serii, który składa się z czterech garnków o różnych pojemnościach, każdy z nich dodatkowo posiada pokrywkę.

Garnek emaliowany ART COUNTRYSIDE i zestaw garnków ART SUMMER

To garnki wyróżniające się wyglądem na tle innych, szczególnie ze względu na optymistyczne kolory! Malowane emalią dwukrotnie, dodatkowo ręcznie pokryte poprzecznymi paskami, wyglądają jak garnki sprzed lat. Marka Belis jako jedyna wykorzystuje tę metodę dekoracji garnków, co sprawia, że są wyjątkowe na tle garnków innych producentów.  Nieprzypadkowa jest też ich nazwa: ART SUMMER I ART COUNTRYSIDE. Żółty, pomarańczowy i zielony kojarzą się z latem, wsią, domową kuchnią babci, na tym zależało producentowi! By garnek przywoływał wspomnienia i wprowadzał wiejski klimat, jednocześnie będąc produktem wysokiej jakości. Marka Belis zadbała o najmniejszy detal. Blacha, jaka została użyta do produkcji garnków ART jest charakterystyczna dla tej marki, o grubości 1,2 mm. Do każdego garnka dołączona zostaje pokrywka emaliowana ręcznie dekorowana z białym uchwytem. Do wyboru garnki o pojemnościach 2,1l, 2,8l, 3,6l oraz 6,1l, które można kupić w komplecie.

Komplet garnków emaliowanych Art Summer Belis - 399,90 zł

Duże garnki emaliowane z pokrywą

Duże garnki emaliowane znajdują zapotrzebowanie w każdej domowej kuchni. Każdy garnek emaliowany Belis z nich wyróżnia się innym, niebanalnym wyglądem. Mi najbardziej do gustu przypadł czerwony w białe kropki, emaliowany garnek retro. Identyczny jakiego używały nasze babcie, powrócił w nowym, ulepszonym wydaniu. Podobnie jak w przypadku poprzednich garnków marki Belis, do produkcji użyto wysokiej jakości blachy  o grubości 1,2 mm. Idealnie płaskie dno sprawia, że są to garnki indukcyjne. Gładkie, emaliowane ściany są wyjątkowo łatwe do utrzymania w czystości. Garnek wystarczy namoczyć i umyć miękką gąbką, choć można go też myć w zmywarce. Wysokie garnki marki Belis to typowe naczynia do gotowania dużych objętościowi dań, szczególnie tych kwaśnych, jak bigos czy kapuśniak. Podwójna warstwa emalii skutecznie chroni gotowaną żywność przed wniknięciem jakichkolwiek szkodliwych substancji. Co ważne, duże garnki Belis występują w dwóch wariantach kolorystycznych, jeśli chodzi o warstwę emalii wewnątrz. Do wyboru mamy garnki Belis z białą emalią oraz z brązową emalią. Taki pojemny garnek znajdzie zastosowanie w kuchni każdej dużej rodziny. Gotowanie sporej ilości zupy, gulaszu czy bigosu to oszczędność czasu, gazu i prądu. Garnki te nie wymagają do użytkowania żadnych specjalnych umiejętności. Pomimo wielkości są poręczne, wyposażone w solidne uchwyty ułatwiające przenoszenie garnka z zawartością. Warto tylko zadbać o odpowiednie akcesoria kuchenne, najlepiej drewniane lub silikonowe, jak w przypadku wszystkich garnków emaliowanych.