Jak przechowywać masło? 

Masło to produkt z grupy produktów mlecznych, które teoretycznie należy przechowywać w chłodnym miejscu. Mimo to wielu z nas przechowuje masło po za lodówką, ponieważ nie lubimy męczyć się ze smarowaniem porannej kanapki. Najczęściej wybieramy do tego maselniczki lub pojemniki na masło. Jakie są zasady przechowywania masła po za lodówką? Przede wszystkim temperatura pomieszczenia, czyli kuchni nie powinna przekraczać 21 stopni Celsjusza. Dodatkowo masło należy przechowywać w nieprzeźroczystym pojemniku oraz pod przykryciem. Dobrym rozwiązaniem również jest przechowywanie masła w zimnej wodzie. Dlaczego woda jest dobra? Ponieważ chroni masło przed dostępem tlenu i dlatego zachowuje jego świeżość na dłużej. Masło przechowywane w ciemnym miejscu, w wodzie i pod przykryciem zachowa swoją świeżość przez okres dwóch tygodni. Jeśli sposób z przechowywania masła w wodzie przypadł ci do gustu polecamy do tego nowoczesną, inteligentną maselniczkę polskiego producenta akcesoriów kuchennych PRACTIC. 

Inteligentna maselniczka Practic w kolorze białym

Jak działa inteligentna maselniczka? 

Działanie inteligentnej maselniczki PRACTIC jest bardzo proste. Maselniczka składa się z nieprzeźroczystego pojemnika, pokrywki oraz małej kostki zwanej „pływakiem”, która reguluje wysokość wody. Wystarczy, że po włożeniu masła do środka przytrzymasz „pływak” i zalejesz masło zimną wodą. Następnie zwolnij „pływak”, a woda opadnie w dół i pozwoli na łatwe skorzystanie z zawsze świeżego masła. Przy nałożeniu pokrywki na masło „pływak” zostanie przyciśnięty do dna i podniesie poziom wody, tak aby zakrył masło. 

Inteligentna maselniczka Practic w kolorze kremowym

Inteligentna maselniczka do nowoczesnego domu

Oprócz innowacyjnego funkcjonowania inteligentna maselniczka wyróżnia się również ciekawy designem. Design maselniczki jest nienachalny, bardzo minimalistyczny i będzie pasował do wielu wnętrz. Maselniczka dostępna jest w dwóch kolorach – w kolorze ciepłej bieli i w kolorze czarnym. Obie wersje wyposażone są w drewnianą przykrywkę. Minimalistyczne wykończenie inteligentnej maselniczki sprawia, że jest ona świetnym dodatkiem do kuchni. 

Inteligentna maselniczka Practic w kolorze czarnym