Odwiedź nasze konto na Instagramie @kuketo.pl, gdzie uzyskasz szybkie porady dotyczące produktów.

Jak przygotować piknik w ogrodzie?

Przez ciężką sytuację, jaką obecnie mamy w kraju i na świecie, ciężko wyjść na zewnątrz i odetchnąć świeżym powietrzem. W czasie kiedy niezalecane jest ruszanie się gdziekolwiek, nie powinniśmy ot tak iść w pola, na plaże, nad wodę czy do lasy, aby zrobić sobie piknik. Ale to nie znaczy, że nie należy go robić wcale! Jeżeli tylko mamy podwórko lub jakąś działkę, spędzenie czasu z rodziną na świeżym powietrzu jest wręcz zalecane! Ale jak zorganizować taki piknik? Żeby cieszył wszystkich, było wesoło, rodzinnie i nikt się nie nudził? Mam dla was parę pomysłów na przygotowanie pikniku w ogrodzie, na którym będziemy się naprawdę dobrze bawić!

Podstawy podstaw

Na wszelki wypadek wam przypomnę, choć to raczej oczywiste, piknik bez koców – ani rusz! Prócz tego, jeżeli mamy koszyk piknikowy to również może nam się przydać, jednak nie jest to konieczne, w końcu piknik urządzamy na naszym podwórku, spokojnie więc wystarczą tacki kuchenne do przeniesienia wszystkiego na świeże powietrze. Tace śniadaniowe sprawdzą się także jako mini stoliki, na których będziemy mogli trzymać posiłki i napoje na w miarę równej powierzchni. Jeżeli jednak piknik odbędzie się gdzie indziej, na działce chociażby, to kosz piknikowy, a nawet lodówka turystyczna, mogą nam się naprawdę przydać! A co jeszcze bardzo ważne? Weź ze sobą worki na śmieci, aby nie pozostawić po sobie bałaganu.

Napoje

Piknik z definicji jest formą wypoczynku, polegającą na spożywaniu posiłku na świeżym powietrzu, a więc ten punkt jest niezmiernie ważny! Zależenie od naszych upodobań i pogody, możemy wziąć ze sobą różne napoje. Bez względu na to, czy będzie to mrożony koktajl czy gorąca herbata, najlepszym sposobem na utrzymanie odpowiedniej temperatury napoju będą termosy lub kubki termiczne. Możemy wziąć także ze sobą gotowe soki lub po prostu wodę, która najlepiej ugasi nasze pragnienie i będzie dla nas najzdrowsza. Jeśli jednak nie chcemy pić z butelki, a byłoby to niehigieniczne w przypadku większej ilości osób, warto wziąć ze sobą również kubki. Oczywiście, najłatwiejszym wyborem są jednorazowe kubki plastikowe, jednak osobiście polecam bardziej kubki emaliowane. Emaliowane naczynia nie stłuką się i nie zniszczą, napój z nich nie wejdzie w reakcję z emalią i nie straci substancji odżywczych, a dodatkowo możemy je wziąć z powrotem do domu i umyć, co będzie bardziej ekologicznym rozwiązaniem.

Jedzenie

Punkt kulminacyjny całego pikniku – jedzenie! Najbardziej popularnym posiłkiem piknikowym są oczywiście kanapki, jeśli jednak mamy taką możliwość, możemy wziąć ze sobą chleb, warzywa, wędliny i ser i przyrządzić je na miejscu, co będzie dodatkową atrakcją! W takiej sytuacji jednak dobrze wziąć także deski do krojenia i zestaw noży. Oczywiście, możemy pokusić się także o przygotowanie bardziej zróżnicowanego menu, wszystko zależne jest od naszych chęci i gustów. Jeżeli mamy taką ochotę, możemy wziąć ze sobą również grilla. To zawsze przyjemne uczucie, kiedy jesteśmy już nieco głodni i widzimy jak nasz pyszny posiłek dochodzi na grillu, aż w końcu możemy go skosztować. Bez względu na to, na jakie posiłki się zdecydujemy, na pewno przydadzą nam się pojemniki na żywność, do których będziemy mogli je szczelnie zapakować, dzięki temu nie jedzenie nie zniszczy się i łatwo zmieścimy je do kosza piknikowego lub torby. A kiedy już zaspokoimy głód, możemy wyciągnąć z koszyczka owoce i zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Prócz niej możemy oczywiście przyrządzić w domu ciastka lub babeczki, którymi na pewno zachwycą się małe łasuchy.

Zabawy

A co gdy już pojemy sobie? Warto skorzystać ze świeżego powietrza i pograć w badmintona lub porzucać frisbee. Jeżeli są z nami dzieci, na pewno ucieszą się, jeśli wspólnie będziemy puszczać latawce! A gdy już wszyscy zmęczą się, możemy rozłożyć się wygodnie na kocach i gry dla małych i dużych lubiane przez pokolenia: monopol, chińczyk, domino, jest w czym wybierać. Jeżeli jednak nie chcemy brać ze sobą na piknik tak dużo szpargałów, wystarczą tylko zeszyt i długopisy, możemy grać w statki, państwa i miasta czy nawet kółko krzyżyk. A jeśli wolimy leżeć w ciszy, zawsze możemy włączyć relaksującą muzykę i poczytać ulubioną książkę!