Nadszedł nowy rok, a wraz z nim rozpoczynamy noworoczne postanowienia. Nie przygotowaliście jeszcze swojej listy? Nic straconego, spójrzcie na moje propozycje dobrych postanowień noworocznych, być może znajdziecie tam coś dla siebie!

1. Będę mniej jeść na mieście.

Jeść na mieście jest szybciej i smaczniej… ale czy aby na pewno? Czas oczekiwania na posiłki to często nawet godzina, w tym czasie moglibyśmy przyrządzić tyle pysznych dań we własnej kuchni! Dodatkowo, często posiłki, które przygotowujemy sobie sami są zdrowsze i mniej tłuste, a równie smaczne lub nawet lepsze. Oczywiście, możemy iść do najlepszych i najdroższych restauracji w mieście i dostać doskonałej jakości jedzenie, ale znacznie taniej wyjdzie nam przyrządzenie takich dań w domu. Nie ma co zamknąć się w domu i przywiązać tylko do własnej kuchni, fajnie raz na jakiś czas wyjść do knajpki ze znajomymi, spróbujmy jednak te wyjścia ograniczyć, dla naszego zdrowia i portfela.

2. Będę więcej gotować.

Jesteśmy coraz bardziej zapracowani i mamy mało czasu na gotowanie, częściej jemy coś na szybko lub zamawiamy z dostawą do domy czy biura. Nie każdy musi być mistrzem kuchni, ale może warto podnieść nieco swoje kucharskie umiejętności? Jest wiele posiłków, które możemy przyrządzić sobie w 15 minut. Jedzenie, które sami sobie przyrządzimy smakuje dwa razy lepiej!

3. Spróbuję przyrządzić dania, których nigdy nie robiłem.

Lubisz gotować, ale ograniczasz się do starych, tradycyjnych dań, przekazywanych przez pokolenia? Rosół, kotlet, pomidorowa, gołąbki… Te wszystkie dania są pyszne, ale może warto spróbować przyrządzić coś całkiem nowego i zaskoczyć całą rodzinę? Spróbuj przyrządzić makaron z krewetkami, sushi lub zapiekankę w naczyniu żaroodpornym. Poeksperymentuj nieco w kuchni, wówczas gotowanie jest znacznie przyjemniejsze!

4. Zainwestuję w dobrej jakości garnki.

Często garnki, które kupiliśmy wiele lat temu podczas pierwszej wyprowadzki zostają z nami, bo cały czas nam wydaje się, że przecież jeszcze nie są aż tak zniszczone. Niestety, garnki tak jak wszystkie inne produkty z czasem się niszczą, a ubite lub przyrdzewiałe garnki mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Warto więc może uskładać nieco pieniędzy i kupić sobie dobrej jakości zestaw garnków, który nada się na kolejne lata. Szczególnie polecam garnki Belis, to czeskie naczynia najwyższej jakości.

5. W całości posprzątam całą kuchnię.

Regularnie sprzątamy kuchnię, myjemy naczynia, przecieramy kuchenkę, ale kiedy ostatni raz umyłeś wszystkie szafki? Kiedy przesegregowałeś produkty spożywcze i wyrzuciłeś te, którym skończył się termin? To coś, co wiemy że trzeba robić, ale nigdy nie ma na to czasu. Może więc wykorzystaj energię, którą zdobyłeś wraz z rozpoczęciem nowego roku i poświęć jeden dzień na posprzątanie całej kuchni od deski do deski?