Jeśli szukasz czajnika na indukcję to dobrze trafiłeś. Tutaj zrobimy przegląd czajników indukcyjnych dostępnych w sklepie naczynia.olkusz.pl.

Czajnik indukcyjny to punkt dzisiejszego programu.

Jeszcze do niedawna kuchenka gazowa była najbardziej popularną kuchenką domową. Dziś, w ramach rozwoju technologii oraz nowoczesnego wzornictwa, zastępuje ją płyta indukcyjna. Płyta indukcyjna przyciąga uwagę wszystkich tych, którzy szukają prostoty i elegancji. Wiele osób decyduje się na zakup tego rodzaju kuchenki, ponieważ gwarantuje wysokie bezpieczeństwo – nagrzewa się tylko wtedy, gdy postawimy na niej garnek lub czajnik. Dostosowanie odpowiednich naczyń do gotowania na kuchence indukcyjnej to również nie problem. Garnki na indukcję oraz czajniki na indukcję są dziś ogólnodostępne. Wybierając czajnik na indukcję mamy w zasadzie dwie możliwości – czajnik emaliowany lub czajnik ze stali nierdzewnej. Poniżej przedstawiamy wybiórczo przegląd dostępnych czajników. Pamiętaj, jeśli już trafisz do naszego sklepu i szukasz czajników na indukcję, zaznacz odpowiednią kategorię. Po prawej stronie panelu sklepu masz możliwość wyboru kuchenki, do której dopasowane są przedstawione czajniki.

Emaliowany czajnik na indukcję.

Czajnik emaliowany na indukcję to świetna alternatywa dla czajnika elektrycznego. Dlaczego w ogóle warto skorzystać z czajnika na kuchenkę indukcyjną? Ponieważ nie zajmuje dodatkowego miejsca. Zawsze stoi na płycie indukcyjnej, dzięki czemu uzyskujemy więcej przestrzeni na blacie kuchennym do przygotowania posiłków. Czajnik indukcyjny emaliowany to czajnik z płaskim, równym dnem. Tak jak każde naczynie na indukcję, czajnik emaliowany posiada właściwości magnetyczne. W ofercie naszego sklepu znajdziecie różnych producentów. Na pierwszy ogień polecam czajniki emaliowane naszej miejscowej fabryki Emalia Olkusz oraz czajniki emaliowane produkowane dla Silesia Rybnik. Ciekawe, eleganckie wzory czajników emaliowanych na indukcję proponuje firma Prestige UK- ich design przypadnie wam do gustu.


STALOWY CZAJNIK NA INDUKCJĘ

Czajniki na indukcję ze stali nierdzewnej to świetne uzupełnienie kompletu garnków. Wybierając czajniki na indukcję należy pamiętać o cechach charakterystycznych produktów działających na tego rodzaju kuchenkach. Najważniejsze to płaskie dno oraz możliwość przyciągania magnesu. Warto również wybrać czajnik, który posiada grube dno – taki czajnik daje nam możliwość utrzymania temperatury na dłużej. Czajnik indukcyjny ze stali nierdzewnej występuje również w wielu różnych kolorach za sprawą powłoki emaliowanej na zewnątrz. Czajnik na indukcję stalowy jest bardzo odporny. Podczas, gdy zbierze się w nim kamień z wody, z łatwością można go wyczyścić octem. Stal nierdzewna jest odporna na wszelkiego rodzaju kwasy.