Eleganckie, klasyczne i bez przepychu. To najlepsze określenia na nowe komplety sztućców Gerlach. Design inspirowany nowoczesnym skandynawskim stylem zachwyca każdego zwolennika minimalizmu. Co sprawiło, że sztućce Gerlach zyskały na popularności i zyskały grono ulubieńców? Krótki opis każdego z zestawów znajdziecie poniżej. Który z nich wybierzecie do swojego domu? 

Gerlach Fjord – świetnej jakości sztućce w dobrej cenie

To klasyczny zestaw 24 sztućce, w tym standardowo widelce, łyżki, noże i małe łyżeczki. Zestaw ten sprawdzi się więc doskonale dla kilkuosobowej rodziny. Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10 posiadają odpowiednią zawartość chromu i niklu, dzięki czemu są wysoce odporne na korozję, nie straszne im też żadne detergenty. Z powodzeniem sztućce Fjord można myć w zmywarce, warto ich gładką powierzchnię jednak dodatkowo wypolerować. Brak wymyślnych wzorów jest też dodatkowym plusem – nie kumulują się w nich bakterie, są higieniczne i w pełni bezpieczne dla zdrowia. Elegancki wygląd sprawia, że sztućce Gerlach Fjord mogą też zdobić stół podczas rodzinnych spotkań, w takim wypadku zalecam jednak zaopatrzenie się w dwa komplety sztućców.

A może Gerlach Foss?

Na zdjęciu na pierwszy rzut oka bardzo podobne wizualnie do zestaw Gerlach Fjord. Te dwa komplety sztućców Gerlach różnią się jednak kształtem. Zestaw sztućców Fjord ma nieco bardziej obłe kształty sztućców, Gerlach Foss to natomiast sztućce o kanciastym kształcie. Na który zestaw się zdecydować? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż obydwa zestawy sztućców Gerlach wykonane są z najwyższą precyzją. Przy wyborze należy kierować się przede wszystkim designem każdego z zestawów, a to kwestia indywidualnego gustu. Gerlach Foss 24 sztućce to komplet dla 6 osób, wykonany podobnie jak Gerlach Fjord ze stali nierdzewnej 18/10. Wytrzymałe, odporne na korozję, zachwycają świetnym wykonaniem i doskonałym wykończeniem. Doprecyzowane pod każdym względem, są proste, lecz mają w sobie nutę elegancji. Trzymając w ręce sztućce Gerlach czuć, że producent dba o odpowiednią jakość produktów. Sztućce Foss i Fjord są dowodem na to, że przesyt i wymyślne wzory nie są potrzebne do tego, by widelce czy noże wyglądały na luksusowe. Minimalizm jest w cenie, a piękno sztućców Fjord i Foss kryje się za ich banalnym wyglądem. Przy tak solidnym wykonaniu nie sposób mówić o jakichkolwiek uszkodzeniach mechanicznych – stal jest wysoce odporna na wszelkie ubytki. Sztućce Gerlach sprawdzą się świetnie zarówno podczas rodzinnych przyjęć, jak i codziennej nieustannej eksploatacji. Świetne wykonanie, skandynawski, elegancki wygląd, a to wszystko w bardzo dobrej cenie, czego chcieć więcej?