Porządny komplet noży kuchennych to nieodzowny element wyposażenia kuchni. Wysokogatunkowy zestaw noży w bloku to dobra inwestycja, szczególnie ze względu na ich funkcjonalność. Choć znam osoby, które jednym i tym samym nożem zarówno kroją mięso, smarują chleb masłem i obierają ziemniaki, zdecydowanie zalecam zaopatrzenie się w komplet noży, z których każdy ma swoją funkcję. Dopiero, gdy się posiada dobry komplet noży możemy zauważyć różnicę w szybkości i łatwości przygotowywania posiłków. Szybkie szatkowanie, błyskawiczne obieranie warzyw i krojenie świeżego chleba bez obaw o jego kruszenie, to wszystko jest możliwe kiedy posiadamy w swojej kuchni dobrej jakości komplet noży kuchennych. To zdecydowanie ułatwia pracę w kuchni! Gotowanie z dobrym nożem w ręku staje się szybkie i przyjemne. Jaki komplet noży wybrać i czym kierować się przy ich kupnie? Polecam dziś polskie marki, które są producentami bardzo dobrych jakościowo zestawów noży kuchennych.

Zestaw noży Gerlach NATUR

Marka Gerlach to zdecydowanie lider wśród producentów zestawów noży kuchennych. To polska marka, która króluje na polskim rynku od bardzo dawna. Przez lata zdobyli uznanie wśród klientów bardzo dobrą jakością garnków, sztućców i właśnie noży, szczególnie tych w bloku. W ofercie naszego sklepu posiadamy 3 komplety noży kuchennych Gerlach, które możecie nabyć w bardzo korzystnej ofercie cenowej. Tu na szczególną uwagę zasługuje nowość – zestaw noży w bloku NATUR. Co je wyróżnia na tle innych, to drewniana, porządna rękojeść bardzo dobrze wyprofilowana i układająca się w dłoni. Blok wykonany z tego samego rodzaju matowego drewna dębowego, co rękojeść. Noże Gerlach Natur to propozycja dla miłośników stylu boho i produktów wykonanych z naturalnych materiałów. W zestawie znajdziecie 5 ostrych noży ze stali nierdzewnej. Każdy z noży ma swoje zastosowanie. Duży nóż szefa kuchni świetnie sprawdzi się do siekania, a nóż z ząbkami będzie idealny do krojenia pieczywa. W zestawie znajdziecie także nóż uniwersalny, mały nożyk do krojenia, a także niewielki nóż do krojenia i obierania jarzyn.

Noże kuchenne w bloku Gerlach MODERN

Dla zwolenników stylu nowoczesnego proponuję zestawy noży marki Gerlach MODERN. Ten prosty, ale elegancki komplet noży Gerlach Modern stylem świetnie wkomponuje się do kuchni urządzonej w industrialnym klimacie. Blok do wyboru w dwóch odsłonach – białej i czarnej, każdy wykonany z drewna bukowego. Trzonki noży wykonane zostały natomiast z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest odporna na korozję i jest niezwykle wytrzymała. Świetnie wyprofilowana rękojeść idealnie układa się w dłoni, dlatego korzystanie z tych noży to czysta przyjemność. Komplet noży kuchennych MODERN zawiera standardowo 5 noży, z których każdy ma przydzieloną funkcję. Posiadając taki komplet noży w swojej kuchni nie potrzebujemy już żadnych dodatkowych egzemplarzy. Warto dodać, że producent zaleca mycie noży ręcznie i również polecam nie wkładania tych noży do zmywarki. Mycie w zmywarce zdecydowanie wpływa na ich ostrość, a każde kolejne ostrzenie sprawia, że nóż traci na jakości.

Noże w bloku Gerpol

Noże Gerpol to nieco niższa półka cenowa, choć nadal na równie wysokim poziomie jakościowym, co produkty marki Gerlach. Marka Gerpol jest znana nie tylko przez polskich konsumentów, ale jest także popularna i doceniana w Europie. Śmiało można inwestować w produkty tej marki bez obaw o jakość. Świetnym wyborem w przystępnej cenie będzie komplet noży ONYKS. To uniwersalny zestaw 5 noży w różnych rozmiarach. Czarna rękojeść noży i blok z drewna olchowego tworzą komplet, który świetnie sprawdzi się zarówno w kuchni nowoczesnej, co i tradycyjnej. To rozsądny wybór do codziennego użytkowania. Trochę droższy, ale w świetnym stosunku ceny do jakości jest zestaw noży Gerpol SAKO. To trwały i niezawodny blok noży wykonany z drewna kauczukowego ze specjalną wkładką, która chroni przed tępieniem się noży. Noże tej linii to synonim jakości. Ostrza kute z wysokogatunkowej ze stali nierdzewnej są odporne na złamania, pęknięcia czy kruszenie się. Rękojeść jest twardy i mocny. Trzymając nóż w dłoni czuć jakość trzonu- wykonany z najtwardszego tworzywa sztucznego, polimeru POM. Korzystanie z kompletu noży SAKO to wielkie ułatwienie w trakcie gotowania.

Kto z Was jeszcze nie ma kompletu noży w swojej kuchni? Warto się na niego pokusić, szczególnie jeśli nie zaznaliście przyjemności krojenia i siekania porządnym nożem. Nie znam osoby, która by żałowała takiej inwestycji. Warto nadmienić, że dobry zestaw noży kuchennych to także świetna propozycja na prezent, szczególnie na parapetówkę czy ślub.