W sklepach aktualnie możemy znaleźć tak wiele zestawów garnków, że ciężko podjąć nam decyzję, czego potrzebujemy. Najwięcej wartych uwagi propozycji znajdziemy wśród dobrej jakości garnków emaliowanych i tradycyjnych garnków stalowych. Komplety garnków Emaliowanych mogą kojarzyć nam się z babciną kuchnią, jednak dzisiejsze emaliowane garnki są bardziej nowoczesne, eleganckie i wpasują się także do bardzo modernistycznego wystroju. Stalowe zestawy garnków natomiast to aktualnie najczęściej wybierane produkty. Są uniwersalne i łatwe w użyciu. O wadach i zaletach każdego rodzaju garnka możecie przeczytać tutaj (Garnki – każdy rodzaj ma swoje zalety), tymczasem dzisiaj szczegółowo omówimy sobie różne komplety garnków, dostępne w sklepie naczynia.olkusz.pl.

Niezastąpione komplety garnków emaliowanych Belis

Jeśli miałabym wskazać najlepszy zestaw garnków ze wszystkich znanych mi dostępnych na rynku, od razu wskazałabym markę Belis. Sama od lat sięgam po garnki, patelnie i brytfanny tej marki i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Co wyjątkowego jest w marce Belis? Przede wszystkim jakość. Łatwo mogę zobrazować Wam wyższość garnków Belis nad innymi markami. Najtańsze garnki z dyskontu mają grubość stali około 0,4 mm, podczas gdy grubość stali w garnkach Belis zaczyna się od 1,2 mm, czyli aż trzy razy więcej. A powiedziałam zaczyna się, ponieważ Belis posiada linie garnków takie jak LUX, gdzie ta grubość to już całe 2 mm. To zestawienie brzmi imponująco prawda? Belis jest czeską marką, która już od wielu lat produkuje wysokiej jakości naczynia

1. Zestaw garnków emaliowanych Eco-Ceramic Belis - 409,90 zł
2. Zestaw garnków emaliowanych LUX Belis - 449,90 zł

Popularne zestawy garnków stalowych Ambition

Marka Ambition to polska marka, o której chyba słyszał każdy. Popularne stalowe garnki tej firmy są piękne i nowoczesne, ale także uniwersalne, sprawdzą się w każdej kuchni. Garnki posiadają wielowarstwowe dno kapslowe, które jest sztywne i na długo utrzymuje temperaturę. Zapewnia ono również działanie na kuchenkach indukcyjnych. Garnki posiadają wewnątrz skale litrażowe, ułatwiające odmierzanie wody czy bulionu. W zestawie do każdego garnka znajdziemy również pokrywkę, wykonaną z doskonałej jakości szkła hartowanego. W dużych zestawach garnków Ambition w komplecie dostaniemy także wkład do gotowania na parze i podkładki pod garnek.

 

1. Zestaw garnków stalowych Noble Ambition - 218,90 zł
2. Zestaw garnków stalowych Urban Ambition - 278,90 zł

Rustykalne komplety garnków emaliowanych Emajlo Olkusz

Patrząc na te garnki, starszym pokoleniom może zakręcić się w oku łezka. Dlaczego? Chociaż jakościowo są o wiele lepsze, to z wyglądu przywodzą na myśl piękne, kolorowe naczynia sprzed lat. W podobnych garnkach prawdopodobnie gotowała Twoja mama lub babcia. Kwiatowe wzory, pastelowe kolory i rustykalny styl… Dodatkowo garnki Emajlo Olkusz wykonywane są ręcznie, metodą tradycyjną. Co to oznacza? na ręcznie emaliowanych naczyniach nie sposób uniknąć niewielkich zgrubień emalii, przebarwień czy smug. Ale w tym cały ich urok! Te niewielkie elementy stanowią dowód, że ktoś zadbał o każdy najdrobniejszy szczegół tego konkretnego garnka, który trzymamy w rękach. Każdy garnek marki Emajlo Olkusz posiada stalową okuwkę, która chroni go przed obtłuczeniem. W komplecie z garnkami Emajlo Olkusz dostaniemy dopasowane szklane pokrywki z odpowietrznikami. Uchwyty zależnie od linii garnków są stalowe lub emaliowane.

1. Zestaw garnków emaliowanych Lawenda Emajlo Olkusz - 244,90 zł
2. Zestaw garnków emaliowanych Harmony Emajlo Olkusz - 229,90 zł

Niezastąpione zestawy garnków stalowych SSW

Garnki stalowe SSW to niemiecka jakość i nowoczesny wygląd. Każdy komplet garnków SSW jest dostosowany zarówno do kuchenki gazowej, jak i indukcyjnej. Naczynia posiadają grube i wielowarstwowe dno, które zmniejsza ryzyko przypalenia potraw, ale i na dłużej utrzymuje ciepło w garnku. Garnki są gładkie i bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Garnki SSW sprzedawane są w zestawie z dopasowanymi, szklanymi pokrywkami. Dodatkowo garnki stalowe SSW można bez przeszkód myć w zmywarce.

Zestaw garnków stalowych Comfort SSW - 269,90 zł

Wyjątkowe komplety garnków emaliowanych Emalia Forte

Garnki Emalia Forte to piękno, intensywność kolorów i śnieżna biel. Te naczynia wprost zachwycają nienaganną prezencją. Garnki Emalia Forte dostępne są w aż pięciu wyjątkowych kolorach: czerwonym, zielonym, niebieskim, musztardowym i kremowym. Każdy kolor jest wyrazisty i przyjemny dla oka. Emalia wewnątrz naczynia jest nieskazitelnie wręcz biała. Nie musimy jednak obawiać się o przebarwienie tej intensywnej bieli. Wszelkie zabrudzenia bardzo łatwo schodzą z powłoki, nie pozostawiając na niej śladu. Garnki Emalia Forte można bezpiecznie umyć ręcznie jak i w zmywarce. Chociaż emalii na ogół nie powinno traktować się stalowymi naczyniami i odradzam to również w tym przypadku, to garnki Emalia Forte znoszą zetknięcia ze stalą bardzo dobrze. Szklista powłoka emalii jest bardzo wytrzymała.

1. Zestaw garnków emaliowanych czerwony Emalia Forte - 219,90 zł
2. Zestaw garnków emaliowanych zielony Emalia Forte - 219,90 zł