Durszlak, cedzak, cedzidło

Znamy ten problem, kiedy brakuje w kuchni durszlaka i próbujemy przecedzić makaron z garnka. Połowa ląduje w zlewie, a druga pływa w garnku z pozostałą wodą. Można spróbować jeszcze łyżką cedzakową, ale z makaronem spaghetti będzie ciężko, a i ze zwykłymi kluskami będziemy musieli się nieźle namachać rękom. Dlatego przypominamy o zakupie ładnego cedzidła lub durszlaka, jak kto woli! Durszlaki głównie służą oczywiście do odcedzania makaronu, ale to nie jedyny sposób w jaki możemy go użyć! Odcedzając konserwowany groszek lub kukurydzę zawsze przynajmniej kilka ziarenek wpadnie nam do zlewu? Tutaj cedzak, jeśli tylko będzie miał odpowiednio małe dziurki, przybywa nam na pomoc!

Cedzidło emaliowane czy klasyczny durszlak stalowy?

Cedzak to klasyczna pomoc kuchenna w przelewaniu, odcedzaniu oraz myciu warzyw i owoców. Jest potrzebna przy gotowaniu klusek, pierogów oraz makaronu. Jego najważniejszą cechą jednak nie jest tylko funkcjonalność. Każdy z nas zwraca uwagę na materiał oraz wygląd. Niektórzy preferują cedzidło emaliowane, inni cedzak ze stali nierdzewnej. Durszlak emaliowany to produkt dla wszystkich, którzy cenią aspekt prozdrowotny naczyń kuchennych. Dodatkowo pięknie prezentuje się w kuchni. W naszej ofercie posiadamy cedzidła emaliowane jednokolorowe oraz z nadrukami. Macie do wyboru klasyczny durszlak stojący lub mniejszy z uchwytem pasujący do każdego garnka. Łatwo umyjesz w nim sałatę oraz drobne owoce. Cedzak metalowy to produkt uniwersalny. Pasuje do każdego wystroju wnętrz.  Stal nierdzewna, dzięki swojej neutralności, będzie pasowała do każdego kompletu garnków. Durszlak ze stali nierdzewnej na nóżce postawisz w zlewie i bezpiecznie odcedzisz każdy makaron. Mały cedzak z uchwytem sprawdzi się również jako naczynie do gotowania na parze. 

Durszlak emaliowany nie tylko do kuchni!

Cedzidło emaliowane wypełnij owocami i postaw na stole. Wydaje się głupie? Na pewno zwróci uwagę Twoich gości! Cedzaki emaliowane same w sobie są na prawdę ciekawą, rustykalną ozdobą, a jeśli dodamy owoce, będzie oryginalnym koszem pełnym zdrowych witamin. Ponadto durszlak świetnie pasuje jako prezent na parapetówkę. Drobiazg niezbędny w każdej nowej kuchni, będzie na pewno strzałem w dziesiątkę! 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl