Czajnik ze stali nierdzewnej

Czajniki stalowe to przed wprowadzaniem czajników elektrycznych najczęściej wybierane czajniki na gaz. Renomowane marki proponują do wyboru różnej wielkości i kształtów wysokiej jakości czajniki stalowe, które są wyraźnie bardziej nowoczesne niż modele, które znamy jeszcze sprzed kilkunastu lat. Czajniki stalowe są wykonane z trwałej, odpornej na zarysowania stali nierdzewnej dzięki czemu długo zachowują swój wygląd i są łatwe w utrzymaniu czystości. Czajniki metalowe posiadają bezpieczne uchwyty izolujące ciepło. Aby wybrać odpowiedni czajnik nierdzewny do swojej kuchni, warto zastanowić się, czego przede wszystkim od czajnika oczekujemy. Jaka ma być wielkość i na jaką kuchnię ma się nadawać?

Stalowy czajnik na gaz

Czajnik stalowy to obok czajnika aluminiowego i emaliowanego jeden z najpopularniejszych modeli czajników na gaz. Przy wyborze czajnika stalowego na gaz polecamy zwrócić uwagę na średnicę dna i dopasować je do wielkości palników na kuchence. Dla ekonomii gotowania ważne jest, by płomień ognia nie wychodził poza obwód czajnika. Wybierając czajniki na gaz proponujemy te z grubym dnem. Gwarantują one krótszy czas gotowania. Nieodłącznym elementem czajnika na gaz jest gwizdek, który informuje o zagotowaniu wody.

Stalowy czajnik na indukcję

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów proponujemy szeroki wybór czajników na płytę indukcyjną. Podobnie jak w przypadku czajnika na gaz istotne jest to, by dobrać wielkość czajnika do wielkości palnika na płycie indukcyjnej. Zapewni to odpowiednie ogrzewanie czajnika i szybkie ugotowanie wody do odpowiedniej temperatury bez strat energii. Czajniki na indukcję ze stali nierdzewnej są bardzo eleganckie i klasyczne.

Metalowy czajnik z gwizdkiem

Czajnik to podstawa każdej kuchni! Bez niego ciężko by było zrobić napoje bogów zwane kawą i herbatą, a przecież wielu z nas bez tych płynów nie jest w stanie wytrzymać ani jednego dnia. Czajniki ze stali nierdzewnej, czyli absolutna klasyka wśród czajników, które posiadamy w ofercie są w bardzo różnych kolorach. Możemy je swobodnie dopasowywać do stylu i wystroju naszej kuchni. Znajdzie się coś zarówno dla tradycyjnego wnętrza rustykalnego, jak i dla bardziej futurystycznej kuchni. Dodatkowo w naszej ofercie jest również szeroki wybór rozmiarów, mogą Państwo wybrać odpowiednią pojemność czajnika dostosowaną do Państwa potrzeb.

Czajnik stalowy czy emaliowany?

Nowoczesne czajniki emaliowane są podobnie jak czajniki stalowe kompatybilne z płytą indukcyjną, dlatego nie ma konieczności wybierania pomiędzy nimi. Zarówno jedne, jak i drugie rodzaje dostępne są w szerokiej gamie kolorów i pojemności. Czajnik emaliowany sprawdzi się przede wszystkim w każdej kuchni urządzonej w tradycyjnym stylu, choć oferujemy także nowoczesne czajniki emaliowane w pastelowych kolorach w stylu skandynawskim. Czajnik stalowy charakteryzuje się natomiast typowo innowacyjnym designem. Czajniki stalowe dostępne są zarówno w wersjach matowych, a także klasycznych z połyskiem.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl