Nowoczesne czajniki na indukcję

Czajniki na indukcje

Czajniki na kuchenki indukcyjne są coraz częściej wybierane ze względu na popularność samej kuchenki. Coraz więcej rodzin decyduje się na kuchenkę indukcyjną ze względu na nowoczesny wygląd oraz bezpieczeństwo jej użytkowania. Czajnik na indukcję jest zatem konieczny jako wyposażenie nowej kuchni. Czajnik na indukcję charakteryzuje się płaskim, ferromagnetycznym dnem. Często dno czajnika na indukcję jest stosunkowo grubsze niż dno tradycyjnego czajnika. Nowoczesne technologie i wymagania konsumentów sprawiły, że praktycznie większość czajników stalowych i emaliowanych jest kompatybilna z kuchenką indukcyjną. Przed zakupem jednak zalecamy dokładne sprawdzenie w opisie produktu czy czajnik pasuje do kuchenki indukcyjnej.

Nowoczesne czajniki na indukcję

Jeśli zastanawiasz się jaki czajnik na indukcję wybrać to proponujemy czajnik emaliowany na indukcję lub czajnik stalowy na indukcję. Oba rodzaje czajników na indukcję są wysokiej jakości i odznaczają się trwałością. Przy wyborze czajnika na indukcję warto kierować się grubością dna oraz stylem. Do nowoczesnej kuchni pasuje biały czajnik na indukcję. Ciekawym wyborem będzie również kolor szary lub kremowy. Czajniki emaliowane na indukcję w takich kolorach będą ładnie współgrały z nowoczesnym wnętrzem i elegancją czarnej płyty indukcyjnej. Dla osób, które preferują kolorowe naczynia polecamy czajniki emaliowane zdobione na indukcję. Czajniki te utrzymują się w klimacie dawnej kuchni staropolskiej. Czajnik ze stali nierdzewnej ma uniwersalny wygląd i pasuje do wielu stylów wyposażenia wnętrz. Czajniki stalowe na indukcję występują w wersji z połyskiem oraz w wersji satynowej. Oba rodzaje będą pasowały do nowoczesnej kuchni, w której króluje prostota oraz do kuchni tradycyjnej. Jeśli używasz garnków ze stali nierdzewnej, ten rodzaj czajnika na indukcję jest zdecydowanie dla Ciebie.

Czajnik indukcyjny - jakie czajniki działają na indukcji?

Wśród wszystkich dostępnych czajników możemy znaleźć wiele produktów, które bez problemu działają na indukcji. Czajnik indukcyjny powinien być wykonany ze stali. Nie musi być to wyłącznie stal nierdzewna. Na indukcji działają również czajniki ze stali emaliowane lub lakierowane. W czajnikach na indukcję ważne jest płaskie dno i odpowiednia średnica dna dopasowana do płyty grzewczej. Dno jest tutaj kluczowe, ponieważ gwarantuje odpowiednie działanie kuchenki i ergonomiczne grzanie wody. Wiele osób obawia się, że mniejsze czajniki nie będą działały na indukcji, aczkolwiek z własnego doświadczenia wiemy, że dobre płyty współpracują również z malutkimi imbrykami do zaparzania herbaty czy kawiarkami. Czajnik na płytę indukcyjną różni się również powłoką wewnętrzną. Dostępne są czajniki indukcyjne wykonane w całości ze stali nierdzewnej, czajniki emaliowane wewnątrz lub czajniki na indukcję w powłoką nieprzywierającą wewnątrz. Powłoka emaliowana oraz nieprzywierająca zapobiega osadzaniu się kamienia wewnątrz czajnika.

Czajniki na płytę indukcyjną

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl