Garnki emaliowane na indukcję i na gaz

Garnki emaliowane to tradycyjny element polskiej kuchni. 

Z tradycyjną kuchnią polską kojarzą nam się garnki emaliowane. Garnki emaliowane to najlepszy wybór dla osób, które dbają szczególnie o zdrowie. Szklana powłoka emalii gwarantuje separacje stali od pożywienia. Ponadto są trwałe, odporne na uszkodzenia i promienie UV. Produkty wykonane z emalii kojarzą nam się z lśniącym kolorem i oryginalnym wzornictwem, które nie ma sobie równych.

Garnki emaliowane to wspomnienie z dzieciństwa. 

W każdym domu można znaleźć przynajmniej jeden garnek emaliowany, który towarzyszył nam przez okres dzieciństwa. Biorąc go do ręki, możemy w myślach przywołać smak zupy babci czy budyniu od mamy. Choć w sklepach znajdziemy wiele nowych produktów, to powrót do tradycji jest czystą przyjemnością.

Indukcja i garnki emaliowane. 

Nowa technologia produkcji sprawiła, że garnki emaliowane na indukcję to podstawa. Garnki emaliowane na indukcję posiadają płaskie dno, które idealnie przylega do płyty. Przed stosowaniem garnków emaliowanych na indukcji należy zapoznać się ze wskazaniami producenta płyty indukcyjne. Ponadto pasują do każdego innego typu kuchenki, między innymi gazowej czy ceramicznej. 

Jakie garnki dla alergików? 

Garnki emaliowane są świetne dla alergików oraz osób, które stawiają na zdrowy styl życia. Powłoka naczyń jest szklista, dlatego nie dochodzi do procesu korozji, mogącego negatywnie odbijać się na naszym zdrowiu. Szklana powłoka emalii blokuje przenikanie do żywności metali zawartych w stali. Przy odpowiednim użytkowaniu trwałość emalii nie traci na jakości i gwarantuje swoją użyteczność przez wiele lat. Wystarczy wybrać odpowiednie akcesoria kuchenne bez dodatku stali, a do czyszczenia używać delikatnych materiałów.  Naczynia emaliowane idealnie będą wypełniać miejsce w Twojej kuchni, pomagając w przygotowywaniu zdrowych, pełnych pasji i smaków potraw dla całej rodziny! 

Liderzy na rynku, czyli najpopularniejsze garnki emaliowane.

Na rynku mamy wiele marek oferujących naczynia emaliowane, jednak nie wszystkie są popularne. Jednymi z dostawców naczyń emaliowanych na rynek polski jest fabryka Traditional Polish Style, czyli dawna Emalia Olkusz. Polecamy również klasyczne garnki marki Emalia oraz nowoczesne kolory marki Emalia Forte. Kolejną znaną marką naczyń emaliowanych jest Silesia Rybnik. Charakteryzują się ciekawymi kolekcjami naczyń emaliowanych dostępnych długoterminowo. Dzięki temu zawsze możesz dokupić kolejny garnuszek emaliowany do kolekcji. 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl