Garnki z powłoką granitową, marmurową i mineralną

Garnki granitowe

Garnek granitowy to solidne i praktyczne naczynie, które jest wytrzymałe i bardzo odporne na uszkodzenia. Garnki granitowe mają doskonałe właściwości termiczne. Posiadają grube ścianki, dzięki czemu nagrzewają się równomiernie i na długo utrzymują ciepło w naczyniu. Dodatkowo naczynie dzięki temu się nie odkształca. Większość garnków granitowych posiada specjalne dyski indukcyjne, co umożliwia korzystanie z nich również na kuchenkach indukcyjnych. Nie sposób nie wspomnieć o atrakcyjnym wyglądzie garnków. Kamienny wygląd garnków przywodzi na myśl naturę, doskonale sprawdzi się zarówno w tradycyjnej kuchni, jak i w bardziej nowoczesnym wystroju kuchni. Garnki z powłoką granitową odporne są na zarysowania i korozje, a także na wysokie temperatury.

Garnki z powłoką granitową

Garczki składają się z aluminiowego korpusu oraz powłoki, w której znajdują się wprasowane drobinki granitu. Dzięki temu garnek z powłoką granitową jest bardzo wytrzymały, choć jeżeli zależy nam na długowieczności naczynia, warto używać w nim drewnianych lub silikonowych przyborów kuchennych. Powłoka w garnku jest nieprzywierająca, dzięki temu można podsmażać w nim na małej ilości tłuszczu. Ogromną zaletą garnków z powłoką granitową jest brak przypaleń i nieprzywieranie potraw do dna. Co ciekawe garnki granitowe dzięki aluminiowemu korpusowi są dość lekkie, co jest szczególnie ważne, jeżeli z naczyń będą korzystać osoby starsze. Powłoki granitowe gwarantują wysoki komfort użytkowania i nie zmieniają smaku potraw.

Garnki marmurowe i mineralne

Garnek marmurkowy niewiele różni się od garnka granitowego. Różnica jest jak można się domyślić w drobinkach kamiennych użytych do zrobienia powłoki, w tym przypadku jest to oczywiście marmur. Garnki z powłoką marmurową posiadają zwykle aluminiowy korpus, są dzięki temu lekkie i nabierają dość szybko temperatury. Marmur jest niezwykle wytrzymały i odporny na odkształcenia oraz zarysowania. Dodatkowo powłoka nieprzywierająca sprawia, że gotowane potrawy nie przywrą do dna i nie przypalą się. Garnek marmurowy jest bezpieczny dla zdrowia i łatwy do utrzymania w czystości. Jeszcze innym rodzajem garnków kamiennych są garnki mineralne. Naczynia te są podobne z wyglądu jak pozostałe, a ich powłoka zrobiona jest z bezpiecznych i nietoksycznych tworzyw z dodatkiem naturalnych minerałów. Garnki z powłoką mineralną są doskonałe dla osób ceniących sobie pro zdrowotność posiłków oraz wartości odżywcze posiłku.

Garnki inspirowane granitem

Prócz prawdziwych garnków z drobinkami granitu, na rynku można znaleźć wiele naczyń z takimi samymi właściwościami, które jedynie imitują garnki granitowe. Garnki z powłoką imitującą kamień kojarzą nam się z nowoczesnością i elegancją, a zarazem cofają nas do zamierzchłych czasów, kiedy gotowano na kamieniu.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl