Garnki do mleka z grubym dnem i mleczniki

Garnek do gotowania mleka OLIVE 1,0 l Garnek do gotowania mleka OLIVE 1,0 l
Cena: 36,90 zł
zobacz więcej
Garnek do gotowania mleka OLIVE 1,6 l Garnek do gotowania mleka OLIVE 1,6 l
Cena: 45,50 zł
zobacz więcej
Garnek do mleka Odelo PABLO czarny 1,5L Garnek do mleka Odelo PABLO czarny 1,5L
Marka: Delhan
Cena: 32,00 zł
zobacz więcej
Garnek do mleka Odelo PABLO zielony 1,5L Garnek do mleka Odelo PABLO zielony 1,5L
Marka: Delhan
Cena: 32,00 zł
zobacz więcej
Garnek do mleka Odelo PABLO żółty 1,5L Garnek do mleka Odelo PABLO żółty 1,5L
Marka: Delhan
Cena: 32,00 zł
zobacz więcej
Mlecznik stalowy ELO Juwel 12cm 1,1L Mlecznik stalowy ELO Juwel 12cm 1,1L
Cena: 37,00 zł
zobacz więcej

Garnki do mleka.

Gotowanie mleka czy produktów mlecznych, w tym też sosów (np. beszamelowych), wymaga specjalnego i bezpiecznego traktowania. Chwila nieuwagi, a mleko może wykipieć. Dlatego polecamy garnki do gotowania mleka, które stworzone są do tego typu produktów. Najczęściej wybierane garnki do mleka to garnki ze stali nierdzewnej.

Jak wygląda garnek do gotowania mleka?

Garnek do gotowania mleka charakteryzuje odpowiednia wysokość oraz wyprofilowane krawędzie ułatwiające przelewanie. Grube ściany oraz dno sprawiają, że mleko nie będzie odkładać się na powierzchni i przywierać do garnka. W naszej ofercie znajda Państwo garnki ze stali nierdzewnej do gotowania mleka oraz emaliowane mleczniki. Stalowy garnek do gotowania mleka posiada uchwyt z tworzywa sztucznego. Niektóre dodatkowo wyposażone są w gwizdek, który informuje o zagotowaniu płynu. Oprócz prostych garnków emaliowanych posiadamy również garnek do gotowania mleka z płaszczem wodnym. Płaszcz wodny pozwala na równomierne podgrzewanie mleka oraz zapobiega przypalaniu. Jeśli wybierają Państwo garnek do gotowania mleka na indukcje, zachęcamy do zwrócenia uwagi na szczegółową charakterystykę każdego z garnków.

Mlecznik a zwykły garnek.

Mlecznik, czyli garnek przeznaczony do gotowania mleka uchroni nas przed dodatkową pracą - czyszczeniem przypalonego garnka w momencie, gdy nie zauważymy, że mleko się juz zagotowało. Mleczniki z gwizdkiem to produkt dla szczególnie nieuważnych osób, które często zapominają o działającej kuchence. Gwizdek zacznie gwizdać w momencie zagotowania mleka w mleczniku. Mlecznik posiada grube dno, które powoli i równomiernie ogrzewa naczynie. Grube dno w mleczniku zapobiega przypalaniu. Alternatywą dla mlecznika może być zwykły rondelek emaliowany lub rondel z powłoką nieprzywierającą. W takim naczyniu również można zagotować mleko, jednakże należy go pilnować. 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl