Sokownik parowy z kranikiem

Sokownik sprawdza się jako znaczne ułatwienie pracy, przede wszystkim w lato i na jesień, kiedy trwa sezon robienia przetworów na zimę. Nasze babcie zawsze robiły soki na zimę, oczywiście w bardziej staroświecki sposób, ale zróbmy to dla nich i teraz my postarajmy się zrobić pyszne przetwory na zimę! Sokownik parowy z kranikiem to garnek do soku, który pasuje na indukcję, na gaz oraz na inne kuchenki domowe. Jeśli już kiedyś używałeś sokownika to na pewno wiesz, jakie to proste.

Sokownik na indukcję i na gaz

Sokownik parowy to świetny produkt dla osób ceniących sobie naturalność i sezonowość przetworów owocowych. Jest prostym urządzeniem, które pozwoli nam na zrobienie soku z dowolnych owoców. Każdy kto przygotowuje się do sezonu na soki, koniecznie musi się zaopatrzyć w garnek sokownik. O naszej ofercie posiadamy specjalne sokowniki parowe ze stali nierdzewnej, które każdemu ułatwią pracę. Sokowniki stalowe można otrzymać w różnych rozmiarach, ale najczęściej wybierany jest sokownik 8l. Sokownik nierdzewny 8l jest dostatecznie duży aby wrzucić do niego wiele wiśni, a zarazem na tyle mały, żeby zmieścić go w szafce.

Garnek do robienia soków – budowa

Na sokownik składa się garnek do wody, garnek do zbierania soku z wężykiem oraz garnek do owoców z pokrywką. Wszystkie są różnej pojemności i zostały specjalnie zaprojektowane do otrzymywania soków ze świeżych owoców. W naszej ofercie znajdują się sokowniki na indukcję, jak i na kuchenkę gazową, nadadzą się one do każdej kuchni! Sokownik na indukcję i kuchenkę gazową jest wykonany ze stali nierdzewnej, jest odporny na korozję i nie ulega przebarwieniu.

Jak używać sokownika parowego?

Sokownik parowy ze stali nierdzewnej ma prostą konstrukcję i jest łatwy w obsłudze. Do pierwszego garnka (najniższego) nalewamy wodę, która zamieniając się w gorącą parę, będzie podgrzewać owoce. Środkowy zbiornik – wyposażony w rodzaj komina skierowanego ku górze – służy do gromadzenia soku z owoców, który się z nich wytwarza pod wpływem pary wodnej przedostającej się z dolnego zbiornika przez wspominany „komin”.

Jak działa sokownik parowy?

Środkowe naczynie ma kranik z rurką, za pomocą której spuszczamy gotowy sok. (Nie używać zbyt często w trakcie gotowania, bo pyszny, świeży soczek skończy się jeszcze zanim go skończymy robić). W górnym elemencie o perforowanym dnie, umieszczamy owoce lub warzywa, zasypując je odpowiednią ilością cukru. Im bardziej dojrzałe owoce tym lepszy sok się zrobi. Garnek do soków od razu poddaje sok obróbce termicznej i nie musimy poddawać go dodatkowej pasteryzacji.

Jaki wybrać sokownik?

Najbardziej popularne są sokowniki parowe ze stali nierdzewnej. Wysokiej jakości stal nierdzewna jest odporna na kwaśne owoce i nie powoduje korozji. Sokownik ze stali nierdzewnej to produkt, który będzie Ci służył przez wiele sezonów. Wystarczy raz zainwestować w dobre urządzenie i co sezon można przygotowywać pyszne domowe soki. Garnki do robienia soków, które mamy w ofercie mają bardzo elegancki jak i minimalistyczny wygląd, dzięki czemu prócz funkcjonalności, mogą okazać się też wspaniałą ozdobą kuchennych mebli.

Sokownik ze stali nierdzewnej

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl