Garnki aluminiowe granitowe, ceramiczne

Garnki aluminiowe z powłoką nieprzywierającą

Garnki z powłoką nieprzywierającą to produkt nowoczesny. Najczęściej są to garnki z odlewanego aluminium z zastosowaniem unikalnej powłoki wewnątrz naczynia. Nic bardziej nie denerwuje przecież, jak przywierające dania do powłoki garnka. Czasami jest to efekt zagapienia się, zbyt rzadkiego mieszania czy też specyfiki dania. To właśnie te garnki z powłoką non stick zapewnią nam idealnie ugotowaną potrawę bez przywierania.

Garnki granitowe

Garnki granitowe są solidnymi i bezpiecznymi naczyniami, odpornymi na wszelkie zarysowania mechaniczne. Do gotowania lub smażenia w naczyniach granitowych możemy używać znikomą ilość tłuszczu, powłoka z cząsteczkami granitu jest nieprzywierająca i bardzo wytrzymałą, dzięki temu także bez problemu możemy w nich używać stalowych przyborów kuchennych. Garnek granitowy stworzony jest z korpusu z aluminium oraz trwałej granitowej powłoki. Granitowe naczynia są poręczne i posiadają właściwości termiczne.

Garnki ceramiczne 

Naczynia ceramiczne stosunkowo niedawno pojawiły się w naszych kuchniach i szybko zrobiły niesamowitą furorę! Można powiedzieć, że nazwa garnek ceramiczny jest raczej umowna, ponieważ naczynie to powstaje z aluminium pokrytego warstwą minerałów i gliny. Podobnie jak garnek granitowy, naczynie to jest wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne a dzięki nieprzywierającej powłoce gotowanie i smażenie może odbywać się przy minimalnej ilości tłuszczu. Garnki ceramiczne są długowieczne, także dzięki swojej odporności na rdzę. Mimo wszystko nie zaleca się używania w naczyniach stalowych akcesoriów, które mogą zdrapać cenną powłokę. Garnki ceramiczne doskonale utrzymują ciepło, często oszczędzając nam w ten sposób, odgrzewania posiłku, co jest bardzo ekonomiczne. Powłoka ceramiczna jest w pełni bezpieczna dla dzieci, osób starszych i alergików.

Rodzaje garnków z powłoką nieprzywierającą

Co łączy garnek ceramiczny, garnek teflonowy i garnek z powłoką mineralną? Wszystkie mają jedną wspólną cechę, a mianowicie powłokę nieprzywierającą. Każdy z nich pozwoli na podsmażanie potrawy z małą ilością tłuszczu. Każdy z nich to garnek na indukcję, jak i na inne typy kuchenek. Specyficzne powłoki posiada marka Ambition są to – silverstone i natur, obie powłoki imitują kamień. Co to oznacza dla nas? Oznacza to, że potrawy nie będą przywierać do dna garnka dzięki temu, iż powierzchnia jego nie jest idealnie gładka.

Czy warto kupić garnek z powłoką nieprzywierającą?

Czym cechuje się garnek z powłoką nieprzywierającą? Przede wszystkim jest solidny i funkcjonalny. Nowoczesna technologia, jakiej zawdzięczamy powstanie garnków non stick zapewnia nam, że potrawy, które przygotujemy będą zdrowe, smaczne, no i przede wszystkim: nie zostaną w garnku. Garnki z powłoką nieprzywierającą znacznie ułatwiają naszą pracę. Zaoszczędzamy wiele czasu, który musielibyśmy spędzić nad naczyniem pilnując, aby nic nie przywarło. Dodatkowo, do naczyń z powłoką nieprzywierającą używamy dosłownie minimalnej ilości tłuszczu, dzięki czemu potrawy tak przygotowane są zdrowsze i mniej kaloryczne. Warto również wspomnieć, że dzięki nowoczesnym powłokom nieprzywierającym nasze gotowanie jest znacznie bezpieczniejsze, jak i lżejsze bo korpus aluminiowy, który oblany jest specjalną powłoką jest niezwykle lekki. Garnki z powłoką nieprzywierającą zaopatrzone są zazwyczaj w grube dno, dzięki któremu ciepło rozprowadza się równomiernie, a temperatura utrzymuje się na długo po zdjęciu naczynia z palnika.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl