Garnki z powłoką nieprzywierającą

Garnki z powłoką nieprzywierającą

Garnki z powłoką nieprzywierającą to produkt nowoczesny. Najczęściej są to garnki z odlewanego aluminium z zastosowaniem unikalnej powłoki wewnątrz naczynia. Nic bardziej nie denerwuje przecież, jak przywierające dania do powłoki garnka. Czasami jest to efekt zagapienia się, zbyt rzadkiego mieszania czy też specyfiki dania. To właśnie te garnki z powłoką non stick zapewnią nam idealnie ugotowaną potrawę bez przywierania.

Rodzaje garnków z powłoką nieprzywierającą

Co łączy garnek ceramiczny, garnek teflonowy i garnek z powłoką mineralną? Wszystkie mają jedną wspólną cechę, a mianowicie powłokę nieprzywierającą. Każdy z nich pozwoli na podsmażanie potrawy z małą ilością tłuszczu. Garnki ceramiczne mają jasne wnętrze, są delikatne i bardzo gustowne. Wymagają ostrożności i odpowiednich akcesoriów kuchennych do mieszania - drewnianych lub silikonowych. Garnki z powłoką mineralną posiadają wnętrze w kolorze czarnym, odznaczają się większą trwałością niż garnki teflonowe. Każdy z nich to garnek na indukcję, jak i na inne typy kuchenek. Specyficzne powłoki posiada marka Ambition są to – silverstone i natur, obie powłoki imitują kamień. Co to oznacza dla nas? Oznacza to, że potrawy nie będą przywierać do dna garnka dzięki temu, iż powierzchnia jego nie jest idealnie gładka.

Czy warto kupić garnek z powłoką nieprzywierającą?

Czym cechuje się garnek z powłoką nieprzywierającą? Przede wszystkim jest solidny i funkcjonalny. Nowoczesna technologia, jakiej zawdzięczamy powstanie garnków non stick zapewnia nam, że potrawy, które przygotujemy będą zdrowe, smaczne, no i przede wszystkim: nie zostaną w garnku. Garnki z powłoką nieprzywierającą znacznie ułatwiają naszą pracę. Zaoszczędzamy wiele czasu, który musielibyśmy spędzić nad naczyniem pilnując, aby nic nie przywarło. Dodatkowo, do naczyń z powłoką nieprzywierającą używamy dosłownie minimalnej ilości tłuszczu, dzięki czemu potrawy tak przygotowane są zdrowsze i mniej kaloryczne. Warto również wspomnieć, że dzięki nowoczesnym powłokom nieprzywierającym nasze gotowanie jest znacznie bezpieczniejsze, jak i lżejsze bo korpus aluminiowy, który oblany jest specjalną powłoką jest niezwykle lekki. Garnki z powłoką nieprzywierającą zaopatrzone są zazwyczaj w grube dno, dzięki któremu ciepło rozprowadza się równomiernie, a temperatura utrzymuje się na długo po zdjęciu naczynia z palnika.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl