Kawiarki i mini ekspresy do parzenia kawy

Kawiarka stalowa Moderno zaparzacz 180 ml Kawiarka stalowa Moderno zaparzacz 180 ml
Marka: TADAR
Cena: 32,00 zł
zobacz więcej
Kawiarka Vella 200ml Kawiarka Vella 200ml
Cena: 32,00 zł
zobacz więcej

Kawiarka podstawą smacznej kawy

Choć w ostatnim czasie na popularności zyskały automatyczne ekspresy, nic nie zastąpi kawy zaparzonej w prawdziwej kawiarce. To najpopularniejszy sposób parzenia kawy we Włoszech. A któż podważy fakt, że włoskie espresso jest najlepsze? Użytkowanie kawiarki jest wbrew pozorom niezwykle proste, czas przygotowania aromatycznego napoju to tylko kilka minut, a smak takiego espresso niezastąpiony! Zachęcamy do powrotu do tradycji, oferując wysokiej jakości kawiarki.

Kawiarka ciśnieniowa, czyli ekspres moka. Sposób działania

Kawiarka ciśnieniowa, zwana także ekspres moka, działa w bardzo prosty sposób. Umieszczone w dolnej części sitko należy wypełnić zmieloną kawą, następnie dopełnić wodą poniżej poziomu zaworu bezpieczeństwa, zamknąć i zagotować. Pod wpływem ciepła gorąca woda przemieści się do górnej części kawiarki, przechodząc przez zmielone ziarna. Pyszne i aromatyczne espresso gotowe.

Kawiarka z aluminium czy stali nierdzewnej?

Każdy wybór jest dobry, gdyż materiały, z których zostały wykonane proponowane przez nas kawiarki są wysokiej jakości i całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Kawiarki aluminiowe to klasyka, o czym świadczy ich kanciasty wygląd. Kawiarki ze stali nierdzewnej zazwyczaj są obłych kształtów, co czyni je nieco nowocześniejszymi. Obydwa rodzaje myje się w prosty sposób, najlepiej pod bieżącą wodą. Każda z oferowanych kawiarek nadaje się do użytkowania zarówno na kuchence gazowej co elektrycznej, a większość z nich sprawdzi się także na płycie indukcyjnej. Wybór nie jest więc łatwy, gdyż nie ma między kawiarką ze stali nierdzewnej a kawiarką z aluminium znaczących różnic, które przemawiałyby na korzyść jednej z nich. Należy zwrócić uwagę na pojemność kawiarki i postawić na odpowiednią, w zależności od tego ilu domowników pije kawę. W naszej ofercie znajdują się zarówno mniejsze kawiarki, mieszczące 150ml, jak i duże kawiarki o pojemności 400ml. Wybór należy do Państwa - czy postawicie na klasykę, czy zdecydujecie się na nowoczesną kawiarkę stalową, każda decyzja będzie słuszna.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl