Opcje przeglądania

Kawiarki, zaparzacz do kawy i makinetka

Kawiarka dla miłośników espresso

Choć w ostatnim czasie na popularności zyskały automatyczne ekspresy, nic nie zastąpi kawy zaparzonej w prawdziwej kawiarce. To najpopularniejszy sposób parzenia kawy we Włoszech. A któż podważy fakt, że włoskie espresso jest najlepsze? Użytkowanie kawiarki jest wbrew pozorom niezwykle proste, czas przygotowania aromatycznego napoju to tylko kilka minut, a smak takiego espresso jest niezastąpiony! Zachęcamy do powrotu do tradycji, oferując wysokiej jakości kafeterki i zaparzacze do kawy.

Zaparzacz do kawy ciśnieniowy

Kawiarka ciśnieniowa, zwana także moka, działa w bardzo prosty sposób. Umieszczone w dolnej części sitko należy wypełnić zmieloną kawą, następnie dopełnić dolną część wodą poniżej poziomu zaworu bezpieczeństwa, zamknąć i zagotować. Pod wpływem ciepła gorąca woda przemieści się do górnej części kafeterki, przechodząc przez zmielone ziarna. Pyszne i aromatyczne espresso gotowe.

Kafeterka z aluminium czy stali nierdzewnej?

Każdy wybór jest dobry, gdyż materiały, z których zostały wykonane proponowane przez nas kawiarki są wysokiej jakości i całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Kawiarki aluminiowe to klasyka, o czym świadczy ich kanciasty wygląd. Kawiarki ze stali nierdzewnej zazwyczaj są obłych kształtów, co czyni je nieco nowocześniejszymi. Obydwa rodzaje myje się w prosty sposób, najlepiej pod bieżącą wodą. Kawiarka z aluminium to najlepszy wybór na kuchenkę gazową i elektryczną, natomiast z kawiarek na indukcję polecamy szczególnie kawiarki ze stali nierdzewnej. Należy zwrócić uwagę na pojemność kawiarki i postawić na odpowiednią, w zależności od tego ilu domowników pije kawę. W naszej ofercie znajdują się zarówno mniejsze kawiarki, mieszczące 150ml, jak i duże kawiarki o pojemności 1 l. Wybór należy do Państwa - czy postawicie na klasykę, czy zdecydujecie się na nowoczesną kawiarkę stalową, każda decyzja będzie słuszna.

Kawiarki na indukcję

Każda kawiarka sprawdzi się na kuchence gazowej, jednak wygląda to inaczej, jeśli mówimy o indukcji. Aby kafeterka sprawdziła się na indukcji, jej dolny zbiornik musi być wykonany z ferromagnetycznego materiału. Takie kawiarki znajdziesz najprędzej wśród zaparzaczy stalowych. Jeśli nie chcesz zaprzątać sobie głowy dopasowywaniem kafeterek do rodzajów kuchenki, możesz pomyśleć także o kawiarce elektrycznej.

Zaparzacz do kawy szklany i kawiarka szklana

Kolejnym akcesorium do parzenia kawy jest również często wybierany zaparzacz do kawy z tłokiem. Jest to szklane naczynie w formie dzbanka, które posiada tłok do przesunięcia zaparzonych fusów na dno kawiarki. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które preferują klasycznie parzoną kawę, ale nie lubią pływających fusów na dnie kubka. W takiej kawiarce zaparzysz ok. 500 ml kawy o różnej intensywności. Kawiarka szklana z tłokiem jest stosunkowo tania i łatwa w użyciu. Może służyć również do parzenia herbaty. Kafeterka szklana jest nazywana również French Pressem. French Press również został zaprojektowany we Włoszech. 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl