Garnki stalowe w zestawach do nowoczesnej kuchni

Komplet garnków 4 el. SSW Aubergine Komplet garnków 4 el. SSW Aubergine
Cena: 320,00 zł
zobacz więcej

Komplet garnków ze stali nierdzewnej to klasyka. 

Garnki to podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Komponując je, zawsze staramy się wybrać ich tyle, aby spokojnie i komfortowo przygotować posiłki dla swojej rodziny. W naszej ofercie znajdą Państwo komplety garnków stalowych różnych producentów w dowolnych przedziałach cenowych. Garnki ze stali nierdzewnej charakteryzują się trwałością i świetnym wyglądem przez długie lata. Wybór kompletu garnków rozwiązuje nam sprawę wyboru różnych pojemności garnków. Jeśli stoisz przed decyzją wyboru pojemności, proponujemy wybór całego kompletu, ponieważ rozmiary garnków dopasowane są do standardowych potrzeb każdego domowego kucharza.

Garnki stalowe w zestawach

Komplety składają się z wielu elementów o różnych rozmiarach i kształtach. Zazwyczaj są to 3, 4 lub 5 garnków. Zestawy garnków stalowych zawierają żaroodporne pokrywy szklane. W naszej ofercie posiadamy również komplety garnków ze stali nierdzewnej, w skład których wchodzą rondelki stalowe z uchwytem lub patelnie stalowe. Komplet garnków wyposażony jest czasami w czajnik do gotowania wody na kuchence. Najbardziej popularne są jednak zestawy składające się z czterech garnków z pokrywami. Gwarantujemy, że czteroelementowy zestaw garnków spełni podstawowe potrzeby w Twojej kuchni. W zestawie znajdziesz mały garnuszek do gotowania jednej lub dwóch porcji ryżu czy makaronu, dwa średnie garnki do podgrzewania i gotowania dań oraz jeden duży garnek idealny na zupy dla całej rodziny.

Garnki ze stali nierdzewnej i ich zalety.

Garnki stalowe to bezpieczne garnki do Twojej kuchni. Wszystkie garnki ze stali nierdzewnej są odporne na ścieranie i nie wymagają specjalnych środków ostrożności przy użytkowaniu. W zależności od ceny kompletu różnią się między sobą grubości stali. Im droższy komplet tym wykonany został z grubszej stali. Zaletą kompletów stalowych jest ich odporność na zarysowania i przetarcia. Nie posiadają warstw ani powłok, które mogłyby być wrażliwe na uszkodzenia. Ważne jest również dno garnków, które bardzo często jest stosunkowo grubsze niż sam korpus garnka. Grube dno garnków zapobiega przywieraniu oraz pozwala na zachowanie stałej temperatury. Garnek stalowy z grubym dnem równomiernie się nagrzewa i chłodzi. W naszej ofercie znajdą Państwo komplety ze stali nierdzewnej z wysokim połyskiem oraz wersje satynowe. Wiele z nich jest wyposażonych w skalę litrażową. Wszystkie są kompatybilne z każdym typem kuchenki – indukcyjną, gazową, ceramiczną, elektryczną czy halogenową. Szczegółowy opis znajdą Państwo w informacjach o produkcie.

Komplet garnków stalowych na indukcję.

Garnki ze stali nierdzewnej po dziś dzień uważane są za produkt nowoczesne, dlatego często wybierane są wśród osób, które posiadają kuchenkę indukcyjną. Garnki na indukcję gwarantują duży komfort użytkowania, ponieważ nie wymagają specjalnej uwagi w porównaniu z innym rodzajem garnków stosowanych na indukcji. Tak jak w każdym wypadku, garnki na indukcji nie mogą być ogrzewane puste lub z małą ilością cieczy. Dużym powodzeniem cieszą się komplety garnków stalowych na indukcję z grubym dnem. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, grube dno zapobiega przywieraniu żywności.  

Komplety garnków ze stali nierdzewnej na gaz.

Garnki stalowe są dostępne w różnych wariantach stylistycznych. Możemy wybierać pomiędzy nowoczesnym, prostym kształtem, a designem bardziej retro z cienkimi uchwytami i baryłkowatym kształcie garnka. Takie stalowe garnki retro polecam szczególnie na kuchenki gazowe, które również są retro. Garnki stalowe na gaz mogą być również dekoracją twojej kuchni, a nie tylko narzędziem do pracy. Jak wiadomo, ważna jest jakość, ale też ich wygląd i styl.

Jak dbać o garnki stalowe?

Jedną i żelazną zasadą jest, aby garnków nie przypalać. Dlatego jeśli gotujesz, to skup się głównie na tej czynności, aby przypadkiem nie zapomnieć o garnku zostawionym na gazie. Kolejną często zalecaną czynnością w przypadku garnków ze stali nierdzewnej jest solenie wody wrzącej, a nie zimnej przed gotowaniem. Tym sposobem uchronisz swoje garnki przed pojawianiem się plamek na dnie garnka. Jeśli już takie plamki się pojawią, można je rozpuścić roztworem z octu, a następnie dokładnie spłukać i wytrzeć do sucha. To jest jeden z przykładów radzenia sobie z zabrudzeniami lub plamami. Więcej poczytacie na naszym blogu.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl