Czajnik nierdzewny Gastro 5L Czajnik nierdzewny Gastro 5L
Marka: TADAR
Cena: 70,00 zł
zobacz więcej

Duży czajnik gastronomiczny

Wśród naczyń do gastronomii znajdziemy duże czajniki o pojemności 5 l, 10 l i więcej. Stosowane są w kuchniach polowych i placówkach żywienia zbiorowego. Duże czajniki wykonane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej lub z aluminium. Są to materiały, które szybko się nagrzewają i są ergonomiczne. Szczególnie jeśli chodzi o aluminium - bardzo szybko przewodzi ciepło. Duże czajniki gastronomiczne używane są na kuchni gazowej. 

Duże garnki emaliowane i stalowe

Kolejnymi produktami używanymi w gastronomi są duże garnki emaliowane i stalowe. Duże garnki dostępne są w pojemnościach od 10 l aż do 50 l i więcej. Duże garnki emaliowane są w tańsze niż stalowe, dostępne są w różnych pojemnościach. Najczęściej garnki emaliowane stosowane są w szpitalach, przedszkolach i innych placówkach. Wykorzystywane do gotowania kompotu, bigosu czy dużej ilości zup. Garnki emaliowane można wykorzystać w małym browarze domowym oraz do przygotowania przetworów owocowych. Duże garnki emaliowane do gastronomii to najczęściej garnki w kolorze czarnym lub ciemnobrązowym. Duże garnki stalowe to naczynia droższe. Są ciężkie i solidne. Posiadają grubsze dno. Zazwyczaj dostępne są w wersji matowej - nie widać na nich zużycia i zarysowań po długim i intensywnym stosowaniu w gastronomii. Duże garnki stalowe są wręcz niezniszczalne i stosowane w gastronomii przez wiele lat. 

Duża patelnia gastronomia

W gastronomii używane są patelnie w rozmiarze od 24 cm aż do 36 cm i więcej. Są to zazwyczaj patelnie ze stali nierdzewnej z powłoką teflonową lub całe stalowe. Patelnie gastronomiczne wyposażone są w uchwyt ze stali nierdzewnej, który wytrzyma każde warunki smażenia, nawet na dużym ogniu. Duże patelnie gastronomiczne są ciężkie, solidne i posiadają dodatkowo wzmocnione grube dno. Taka konstrukcja patelni gwarantuje równomierne nagrzewanie i odporność na częste użytkowanie. W przypadku patelni z powłoką teflonową należy pamiętać o zasadach konserwacji. Do takiej patelni należy używać wyłącznie akcesoriów kuchennych z drewna lub silikonu. Patelnia z powłoką teflonową powinna być myta delikatną gąbką. Im bardziej zadbamy o powłokę tym dłużej będziemy cieszyć się jej właściwościami. 

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl