Naczynia żaroodporne do zapiekania z pokrywą i z podgrzewaczem

Naczynia żaroodporne z podgrzewaczem

Naczynia żaroodporne do niezbędne produkty do przygotowania pysznych, soczystych mięs i aromatycznych zapiekanek. Szklane naczynia doskonale sprawdzają się do pieczenia i podawania potraw gościom. W naszej ofercie znajdą Państwo naczynia żaroodporne z funkcją podgrzewania. Pozwoli to utrzymać odpowiednie ciepło serwowanych potraw przez cały czas trwania posiłku. Takie naczynie sprawi, że będą się Państwo cieszyć smacznym i ciepłym daniem, a także sprawi, że stół będzie wyglądał elegancko i z klasą. Do zup, gulaszu czy kompotu proponujemy głębokie naczynia żaroodporne z chochlą w komplecie. Gdy użytkujemy naczynie żarowe, należy pamiętać jednak o unikaniu nagłych zmian temperatury. Jeżeli naczynie żaroodporne pęknie, wykruszy się, dozna jakiegokolwiek upadku lub uderzenia, nie może być więcej używane, gdyż może grozić to oparzeniem lub skaleczeniem.

Naczynia do zapiekania z pokrywą

Naczynie żaroodporne jest wykonane z grubego szkła odpornego na uszkodzenia i wysokie temperatury. Przeznaczone jest w szczególności do pieczenia w piekarniku. Naczynie do zapiekania z pokrywą daje nam możliwość zapiekania wszelkiego rodzaju dania typu zapiekanki. Świetnie sprawdzi się również do pieczenia mięs w całości. Szklane naczynie do zapiekania nie wymaga specjalnej ostrożności przy konserwacji oraz nadaje się do mycia w zmywarce. Naczynie żaroodporne ze szkła jest bezpieczne w kontakcie z żywnością. Ponadto pozwala nam na jej przechowywanie. Kiedy użytkujemy szklane naczynie żaroodporne, warto pamiętać o ostrożności. Szkło, chociaż znosi bardzo wysokie temperatury, to nie jest zwykle odporne na szok termiczny. Nie wolno dolewać zimnej wody do rozgrzanego naczynia. Nie wolno także podgrzewać pustego naczynia. Do trzymania rozgrzanego naczynia używamy suchej ściereczki lub rękawicy. Gorące naczynia żaroodporne po wyjęciu z piekarnika należy postawić na specjalnym stalowym stelażu lub na drewnianej podkładce.

Nowoczesny dzbanek żaroodporny z podgrzewaczem

W naszym sklepie znajdziecie także żaroodporne dzbanki szklane. To wysokiej jakości naczynie żaroodporne wyposażone jest w podgrzewacz ze stali nierdzewnej, dopełniony uchwytem z egzotycznego drewna. Całość tworzy spójną kompozycję, która uprzyjemni niejeden wieczór. Dzbanki żaroodporne pomieszczą przynajmniej kilka filiżanek herbaty i są dostępne w różnych litrażach. Co jednak najważniejsze w dzbanku żaroodpornym to fakt, że zniesie bez problemu zalanie gorącą wodą, dzięki czemu możemy parzyć w nim herbatę i często także podgrzewać go na płomieniu świeci. Tak jak w przypadku innych naczyń żaroodpornych należy pamiętać, aby nie narażać dzbanków na szok termiczny. 

Naczynia do pieczenia

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl