Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Ostrzałka do noży GERLACH Ostrzałka do noży GERLACH
Marka: GERLACH
Cena: 79,00 zł
zobacz więcej

Praktyczna ostrzałka do noży

Nawet noże najlepszej jakości w pewnym momencie się stępią i co wtedy? Zamiast pozbywać się noża, wystarczy zainwestować w ostrzałkę do noży! Dobra ostrzałka do noży zapewni drugie, piąte i nawet dziesiąte życie naszym nożom. Ostrzałki w naszym sklepie są różnych rodzajów, aby każdy z Państwa mógł znaleźć coś dla siebie, a każda z nich jest bardzo prosta w obsłudze. Warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału są nasze noże (np. ceramiczne, ze stali nierdzewnej) i w zależności od tego musi być dobrana osełka do noży tak, aby nie zniszczyć noży.

Ostrzałka diamentowa do noży

Diamentowa ostrzałka do noży jest produktem najbardziej popularnym i prostym w obsłudze. Ostrzałka diamentowa z wyglądu przypomina pręt z uchwytem, pokryta jest ścierniwem diamentowym, które ułatwia proces ostrzenia. Lekka i doskonale zbalansowana ostrzałka i wyprofilowaną rękojeścią posiada dodatkowo rant, zabezpieczający nasze ręce przed skaleczeniami.

Dwufazowa ostrzałka do noży Gerlach

Profesjonalna ostrzałka do noży Gerlach to dwufazowa osełka do ostrzenia noży, która zarówno zaostrza noże jak i wygładza ostrze. Ostrzałka do noży Gerlach jest nie tylko wygodna, ale także elegancka i gustowna. Nowoczesny design sprawia, że nie musimy chować jej na dnie szafki, a wręcz przeciwnie, będzie dobrze się prezentować na blacie kuchennym tuż przy innych kuchennych gadżetach. Ostrzałka Gerlach ma antypoślizgowy oraz wyprofilowany uchwyt, dzięki czemu możemy trzymać ostrzałkę pewnie i stabilnie podczas ostrzenia.

Jak skutecznie naostrzyć nóż?

Zanim zdecydujemy się naostrzyć nóż, warto najpierw sprawdzić czy nóż faktycznie się stępił, do tego wystarczy nam kartka papieru. Należy spróbować naciąć nożem krawędź kartki. Jeżeli nóż jest ostry, od razu precyzyjnie i głęboko wcina się w kartkę, z kolei tępy nóż, postrzępi kartkę. Zanim podejdziemy do ostrzenia noża, należy najpierw dobrze umyć nóż, gdyż zabrudzenia mogą zapchać ostrzałkę i zmniejszyć jej efektywność. Warto też zastanowić się, jak bardzo stępiony mamy nóż. Jeśli nóż jest stępiony tylko troszkę, każda ostrzałka do noży jest w stanie sobie z tym poradzić. W przypadku widocznych drobnych uszczerbków na nożu, najlepiej wówczas zdecydować się na zakup i użycie dwufazowej ostrzałki do noży. Kiedy natomiast uszczerbki na nożu są naprawdę duże, warto rozważyć udanie się do specjalisty, który zajmie się naostrzeniem naszych noży, a później dbać o noże i ostrzyć je regularnie ostrzałką, aby nie doprowadzić ich do takiego stanu.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl