Zaparzacze do herbaty i inne akcesoria

Cukiernica szklana Jasło Cukiernica szklana Jasło
Marka: Jasło
Cena: 17,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość

Parzenie herbaty

Nadeszła jesień. Wraz z nią szare, deszczowe dni i długie wieczory w domu. Jest to więc najlepszy czas na parzenie gorącej herbaty i popijanie jej przy ulubionej książce. Zaopatrzyli się już Państwo w dzbanki do herbaty, zaparzacze, filiżanki i cukiernice, które pomogą celebrować parzenie i popijanie herbaty? Jeśli nie, to najwyższy czas się tym zająć.

Zaparzacze do herbaty

Zależnie od naszych upodobań i ilości osób dla których przygotowujemy herbatę, możemy wybrać inny zaparzacz. Jeżeli przyrządzamy herbatę dla siebie, wystarczy nam kubek z zaparzaczem, lub też specjalny zaparzacz, który napełniamy herbatą i wkładamy do kubka, a następnie zalewamy wrzątkiem. Ciekawą opcją jest również zaparzacz w formie niedużego sitka. Który kładziemy na rantach kubka i zalewamy wodą. Jeżeli jednak zamierzamy spędzić z herbatą cały dzień lub będziemy częstować nią gości, należałoby zdecydować się na coś większego. Proponujemy w tym przypadku całe dzbanki z zaparzaczami. Dobrym rozwiązaniem są czajniczki żeliwne z podstawką, w których możemy parzyć herbatę, a następnie podać na stół.

Akcesoria do parzenia herbaty

Prócz parzenia herbaty, dla naszego lepszego samopoczucia, powinniśmy również zadbać o pozostałe akcesoria. Ładna szklana lub porcelanowa cukiernica ociepli wnętrze i uprzyjemni spożywanie napoju. Podobnie ważny jest dobór filiżanek. Możemy zdecydować się na duże półlitrowe kubki, z których będziemy mogli godzinami kosztować smaczny napar, ale również małe filiżanki, idealne do podania herbaty gościom.

Sztuka parzenia herbaty

Wydaje się, że nie ma nic prostszego, od zrobienia herbaty... A jednak, sztuka parzenia herbaty nie jest wcale tak prosta. Przyrządzenie smacznego naparu wymaga wysokiej jakości herbaty, odpowiednich proporcji i temperatury. A nawet jeśli wszystko do tego etapu poszło dobrze, to nadal trzeba się pilnować, dbając o odpowiedni czas parzenia. Na koniec ulubione dodatki – cukier, miód, imbir, cytryna... i spożywanie aromatycznego naparu czas zacząć!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl