Patelnie aluminiowe z powłoką ceramiczną i granitową

Patelnia aluminiowa klasyczna 22cm Patelnia aluminiowa klasyczna 22cm
Cena: 19,00 zł
zobacz więcej
Patelnia aluminiowa klasyczna 24cm Patelnia aluminiowa klasyczna 24cm
Cena: 21,00 zł
zobacz więcej

Patelnie aluminiowe

Patelnia z odlewu aluminium to przede wszystkim prostota oraz szybkość użytkowania. Patelnia aluminiowa jest lekka i szybko oraz równomiernie się nagrzewa, jak i szybko traci temperaturę, co może być plusem, bo zmniejsza ryzyko oparzenia się. Znanym plusem patelni aluminiowych jest też oczywiście ich stosunkowo niska cena. Patelnie z odlewu aluminium umożliwiają smażenie z niewielką ilością tłuszczu. Ten klasyczny produkt jest często stosowany na biwakach. Patelnie aluminiowe jakie posiadamy w sklepie dostępne są w różnych rozmiarach, kolorach, średnicach i głębokościach, każdy znajdzie coś dla siebie!

Patelnie aluminiowe z powłoką ceramiczną

Nowoczesne patelnie z odlewu aluminium prawie zawsze pokryte są specjalnymi powłokami nieprzywierającymi. Dodatkowo często wyposażone są w dysk ferromagnetyczny, który zwiększa grubość dna patelni oraz sprawia, że patelnie aluminiowe są kompatybilne z kuchenką indukcyjną i każdą inną. Nowoczesne patelnie z aluminium dobrze się nagrzewają i utrzymują temperaturę. Patelnia z odlewu aluminium posiada powłoki nieprzywierające ceramiczne lub mineralne. Patelnie aluminiowe ceramiczne posiadają twardą i solidną powłokę. Powłoka ceramiczna jest łatwa w czyszczeniu i trudno ją zarysować, a dodatkowo równomiernie i szybko się nagrzewa.

Patelnie aluminiowe z powłoką granitową

Powłoki aluminiowe granitowe również nagrzewają się dość szybko i równomiernie, a dodatkowo są odporne na zarysowania i dobrze utrzymują ciepło. Powłokę bardzo łatwo wyczyścić i można na niej smażyć z niedużą ilością tłuszczu. Dodatkowo patelnia z powłoką granitową wyróżnia się oryginalną kolorystyką dzięki czemu może pełnić w kuchni funkcję dekoracyjną. Powłoki nieprzywierające w patelniach aluminiowych gwarantują wysoki komfort użytkowania. Do ochrony powłoki warto stosować akcesoria kuchenne silikonowe lub drewniane.

Czy patelnia aluminiowa jest zdrowa?

Wokół panuje stwierdzenie, że patelnia aluminiowa wydziela niezdrowe substancje, które wnikają w potrawy i są szkodliwe dla zdrowia. To nie prawda. Patelnie aluminiowe mogłyby być szkodliwe, gdyby nie fakt, że dzisiejsze, nowoczesne patelnie aluminiowe posiadają powłoki ceramiczne lub mineralne, które dbają o to aby samo aluminium nie miało kontaktu z żywnością. Patelnie aluminiowe, które zostały wykonane z wysokiej jakości stopu aluminium oraz posiadają specjalną powłokę nieprzywierającą sprawdzą się doskonale w niejednej kuchni.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl