Patelnie ceramiczne do komfortowego smażenia

Patelnie z powłoką ceramiczną do smażenia z ograniczoną ilością tłuszczu.

Patelnie ceramiczne wyróżniają się ze względu na charakter zastosowanej powłoki. Są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą ograniczyć ilość dodawanego tłuszczu do smażenia i nie lubią męczyć się z czyszczeniem patelni. Występują w różnych wariantach kolorystycznych oraz w różnych rozmiarach. Patelnia z powłoką ceramiczną ma wiele zalet i jest lubiana przez polskich konsumentów. Jest stosunkowo dobrym i tanim produktem, który spełni oczekiwania amatorów zdrowej kuchni. Polecamy ją szczególnie dla osób, które lubią zaszaleć w kuchni, ale nie gotują na co dzień. Patelnia z powłoką ceramiczną sprawdzi się idealnie na krótkie i szybkie smażenie.

Patelnia ceramiczna - zalety

Patelnia ceramiczna to przede wszystkim rodzaj powłoki. Ceramiczna powłoka daje nam wiele możliwości, ale najważniejsza to ograniczenie potrzebnego oleju do smażenia. Patelnie z powłoką ceramiczną są odporne na wysokie temperatury, jednak warto jej nie przegrzewać, by na długo zachowała swoją jakość. Przegrzanie patelni może skutkować przywieraniem żywności oraz przebarwieniami.  Dodatkowo, przy używaniu patelni ceramicznej, zalecamy korzystanie z drewnianych lub silikonowych akcesoriów kuchennych. Pozwoli to na uchronienie patelni przez zarysowaniami i wydłuży czas życia naszej patelni. Patelnia ceramiczna sprawdzi się na każdym rodzaju kuchenki domowej, od indukcyjnej po ceramiczną. Patelnie ceramiczne są łatwe w czyszczeniu, ponieważ smażone potrawy nie przywierają do dna. Jeśli długo smażymy na patelni i resztki panierki przywrą do niej, warto patelnie namoczyć przed myciem. Długie smażenie nie jest jednak zalecane przy tego typu powłokach i warto zostawić je na wysokiej jakości patelnie stalowe, które można szorować po smażeniu. Warto wiedzieć również, że powłoka patelni ceramicznej jest bezpieczna i nie zawiera szkodliwych substancji.

Patelnie ceramiczne - grillowa, do naleśników i inne rodzaje.

W naszej ofercie znajdą Państwo różne kolory i rozmiary patelni ceramicznej. Rozmiar każdej patelni to średnica liczona w centymetrach od góry. Rozmiary podawane są w centymetrach i zazwyczaj wzrastają o 2 cm. Najczęściej spotkamy patelnie od rozmiaru 20 cm aż do rozmiaru 28 cm. Patelnia ceramiczna o średnicy 18 cm lub mniejsza również jest dostępna, jednak rzadziej. Oprócz klasycznych patelni okrągłych można kupić również patelnie w kształcie kwadratu. Dodatkowo posiadamy specjalne patelnie ceramiczne, takie jak patelnia grillowa, czy patelnia do naleśników. Patelnie ceramiczne posiadają zazwyczaj powłokę w kolorze białym lub kremowym. Dziś na rynku można również spotkać powłokę ceramiczną w kolorze czarnym lub szarym nakrapianym, która nazywana jest marmurkową lub mineralną. Takie patelnie posiadają powłoki mieszane, które gwarantują jeszcze większą trwałość i ten sam komfort.  Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl