Patelnia grillowa dla miłośników potraw mięsnych. 

Mięso z grilla ma charakterystyczny smak i wygląd. Dla miłośników ucztowania polecamy wybór patelni grillowych, dzięki którym o każdej porze roku będziesz mógł się cieszyć jego smakiem. W naszym sklepie znajdziecie różne wzory i kształty patelni do grillowania. Poniżej przedstawimy w skrócie ich charakterystykę.

Patelnie do grillowania - charakterystyka.

Patelnia grillowa posiada dno z charakterystycznymi żłobieniami, które pozwala na pozbycie się nadmiaru tłuszczu z potrawy. Jest to zdecydowanie zaleta patelni do grillowania w porównaniu z patelnią tradycyjna. Patelnia do grillowania daje nam wiele możliwości. Na patelni grillowej można przygotować soczystego steka z wołowiny, polędwiczki wieprzowe lub pierś z kurczaka. Jednym z popularnych zastosowań patelni do grillowania jest przygotowanie kiełbasek z grilla w warunkach domowych, gdy zabraknie pogody. Ponadto na takiej patelni można grillować warzywa jako dodatek do dań. 

Patelnia grillowa indukcja 

W dobie, gdy wiele osób decyduje się na nowoczesne kuchnie, patelnia grillowa na indukcję to priorytet dla producentów wyposażenia do kuchni. Dlatego też praktycznie wszystkie patelnie do grillowania dostępne w naszym sklepie są kompatybilne z indukcją. Patelnie do grillowania posiadają powłokę odporną na wysokie temperatury oraz zarysowania. Najczęściej są to patelnia grillowa Teflon lub nieprzywierające powłoki mineralne w przypadku patelni aluminiowych. Patelnie te są bardzo trwałe i stabilne. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo patelnie różnych producentów, jak chociażby patelnia grillowa Gerlach, patelnia grillowa Valdinox czy inne. Jak widać patelnia grillowa na indukcję to standard. Oprócz tradycyjnych wzorów, posiadamy również okrągłe patelnie do grillowania, które świetnie sprawdzą się w kuchni nowoczesnej. Jest to produkt dla tych, którzy oczekują od patelni czegoś więcej niż tylko użyteczność. 

Patelnie do grillowania żeliwne

W kuchni amerykańskiej bardzo popularne są patelnie do grillowania żeliwne. Jest to bardzo trwały produkt, ale ciężki. Waga patelni grillowej żeliwnej może utrudnić użytkowanie, ale w zamian za to otrzymujemy wyjątkowo smaczne i zdrowe produkty. Patelnie do grillowania żeliwne występują w dwóch wariantach - jako surowe żeliwo oraz w wersji emaliowanej. Surowe patelnie żeliwne to produkty, które przetrwają każdą temperaturę. Alternatywą dla nich są patelnie grillowe aluminiowe, które wyglądem przypominają patelnie żeliwne, ale są lekkie i stabilne. 

Czy warto kupić patelnie grillowe?

Czy warto zaopatrzyć się w patelnię do grillowania? Zdecydowanie tak, ponieważ grillowane potrawy smakują całkiem inaczej niż potrawy smażone tradycyjnie. Mięsa z grilla są miękkie i soczyste. Przygotowywanie mięs na grillu nie wymaga dodatkowej panierki, dlatego mięsa te nie dostarczają nam zbędnych kalorii. 

Każde z patelni grillowych takich jak: żeliwne, ceramiczne czy inne nadają się na indukcję oraz inne typy kuchenek domowych. Szczegółowe informacje o każdej patelni do grillowania znajdziecie w opisie produktu.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl