Patelnia do jajek sadzonych i placuszków

Jajko sadzone z gotowaną fasolką i młodym ziemniakiem? Brzmi pysznie. Aby łatwo i sprawnie poradzić sobie z przygotowaniem tego pysznego, polskiego dania, w każdej kuchni przyda się specjalna patelnia do jajek sadzonych. Patelnia do jajek sadzonych posiada cztery komory, które zapobiegają wylewaniu się białka. Ponadto pozwala na usmażenie jajek sadzonych w jednolitym kształcie i rozmiarze. Powłoki patelni do jajek są różne, w naszym sklepie znajdą Państwo między innymi patelnie teflonowe czy ceramiczne. Ciekawym rozwiązaniem jest również patelnia emaliowana do jajek sadzonych. Patelnia ta jest ciężka i przypomina patelnie żeliwną. Powłoka emaliowana zapewnia zdrowie, ale jest też wymagająca. Warto wiedzieć, że stal z emalią bardo szybko się nagrzewa, dlatego należy rozpocząć nagrzewanie i smażenie na małym palniku lub niskiej mocy kuchenki. Jajka wrzucone na duży ogień spalą się od spodu, a u góry zostanie nam surowe białko. Pamiętaj również o stosowaniu przykrywki podczas smażenia, aby zatrzymać temperaturę wewnątrz. Dzięki temu jajka usmażą się równomiernie. 

Patelnia do jajek sadzonych ambition

Marka Ambition proponuje patelnie do jajek sadzonych z serii Graphite. Jest to patelnia do jajek z powłoką ILAG, która gwarantuje łatwe smażenie bez przywierania. Powłoka ILAG Basic jest to dwuwarstwowa powłoka o właściwościach nieprzywierających. Sprawia, że smażenie jajek i placków staje się o wiele bardziej komfortowe. Patelnie do jajek Ambition są dostępne w jednym standardowym rozmiarze o średnicy 26cm. 

Patelnia do jajek sadzonych indukcja

Patelnie do jajek sadzonych na indukcję powinna być wykonana ze stali, żeliwa lub z odlewu aluminium z dodatkowym dyskiem wewnątrz. Zwykłe patelnie aluminiowe z powłoką teflonową nie będą wyczuwalne przez indukcje. Wybierając patelnie do jajek na indukcję zapoznaj się dokładnie z opisem produktu lub dopytaj konsultanta. Użytkując patelnię do jajek na indukcji pamiętaj o zasadach wolnego nagrzewania. Wygodniej i łatwiej smaży się jajka na indukcji stosując niską moc i przykrywkę do smażenia, aby temperatura równomiernie rozprowadzała się wewnątrz. 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl