Patelnia emaliowana do zdrowego smażenia

Patelnia w powłoką emaliowaną to produkt dla osób wymagających i świadomych. Wybierając naczynia emaliowane stawiasz na zdrowie i bezpieczeństwo. Patelnia emaliowana jest idealnym uzupełnieniem asortymentu Twojej kuchni. Patelnia emaliowana to produkt, który wewnątrz i z zewnątrz pokryty jest warstwą emalii. W zależności od rozmiaru mogą służyć do przygotowania różnych posiłków. Większe i głębokie patelnie emaliowane sprawdzą się w duszeniu mięs oraz w przygotowaniu dań typu gulasz czy curry. Małe patelnie emaliowane świetnie sprawdzą się w podgrzewaniu mniejszych porcji oraz w przechowywaniu żywności. Warto pamiętać, że naczynia emaliowane wśród garnków i patelni to jedyne, w których możesz pozwolić sobie na przechowywanie żywności bez obawy o zdrowie i jakość potrawy. Często patelnie z powłoką emaliowaną występują z dwoma uchwytami, co ułatwia ich przenoszenie.

Patelnia z powłoką emaliowaną na indukcję i na gaz 

Dzięki nowej technologii produkcji naczyń emaliowanych patelnia emaliowana dostosowana jest do kuchenki indukcyjnej, gazowej i innych. Dlaczego patelnie emaliowane to tak dobry wybór? Ponieważ szklista powłoka emalii nie wchodzi w reakcję z żywnością i nie wydziela szkodliwych substancji, dzięki czemu jest bezpieczna dla alergików. Dodatkowo patelnia emaliowana jest bardzo higieniczna i łatwa w utrzymaniu czystości. Tradycyjne wzornictwo, piękny, rustykalny wygląd, różnobarwne kolory… To wszystko mogą nam zaoferować właśnie patelnie emaliowane. W zależności od naszych gustów możemy się zdecydować na patelnię emaliowaną z jakimś ciepłym, staromodnym wzorem, albo wręcz przeciwnie, na nowoczesną patelnię emaliowaną, pasującą do futurystycznych wnętrz!

Jak dbać o patelnię emaliowaną?

Warto pamiętać, że emalia jest dość delikatnym tworzywem i nie należy używać na niej metalowych przyborów kuchennych. Patelnię emaliowaną łatwo umyć, nie chłonie ona zapachów. Gruba warstwa emalii to naturalna ochrona, która zapobiega osadzaniu się brudu i bakterii. Patelnie emaliowane dobrze utrzymują i równomiernie rozprowadzają ciepło. Nie zalecamy myć patelni emaliowanej szorstkimi gąbkami czy szczotkami, ale nie jest to nawet konieczne! W przypadku jakiś przypaleń lub kiedy kawałki jedzenia przyschną nam do patelni, najczęściej wystarczy zalać patelnię gorącą wodą i chwilkę odczekać.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl