Patelnie z powłoką granitową, mineralną i marmurową

Patelnie granitowe

Patelnie granitowe to naczynia w których powłoce zamknięto drobinki granitu, co sprawia, że są one niezwykle odporne na uszkodzenia i zarysowania. Patelnie z powłoką granitową nadają się doskonale do smażenia i duszenia na małej ilości tłuszczu. W większości przypadków patelnie granitowe nadają się do każdego rodzaju kuchenki, także na indukcję.

Zalety i wady - patelnie z powłoką granitową

Patelnia granitowa zwykle posiada aluminiowy korpus, dzięki któremu naczynie jest dość lekkie, a potrawa nagrzewa się szybko. Wokół panuje stwierdzenie, że patelnia aluminiowa wydziela niezdrowe substancje, które wnikają w potrawy i są szkodliwe dla zdrowia. To nie prawda. Patelnie aluminiowe mogłyby być szkodliwe, gdyby nie fakt, że dzisiejsze, nowoczesne patelnie aluminiowe posiadają powłoki nieprzywierające, które dbają o to aby samo aluminium nie miało kontaktu z żywnością. Powłoki nieprzywierające w patelniach z powłoką granitową gwarantują wysoki komfort użytkowania. Do ochrony powłoki warto stosować akcesoria kuchenne silikonowe lub drewniane.

Patelnie marmurowe

Patelnia marmurowa to naczynie bardzo podobne to patelni granitowych, jednak zamiast cząsteczek granitu posiada w powłoce drobinki marmuru. Patelnie marmurkowe najczęściej posiadają aluminiowy korpus, dzięki czemu podobnie jak patelnie granitowe są dość lekkie i szybko nabierają temperatury. Patelnie marmurowe uważane są za jednej z najtrwalszych patelni, ponieważ marmur jest odporny na odkształcenia i zarysowania, a dodatkowo jest nieprzywierający. Patelnia marmurkowa to trwały i bezpieczny w użyciu produkt, który łatwo utrzymać w czystości i jest bezpieczny dla zdrowia.

Patelnie mineralne

Patelnia mineralna może być używana w piekarniku. Podobnie jak pozostałe patelnie kamienne wygląd naczyń zachwyca, a dodatkowo są one odporne na przywieranie. Patelnie mineralne są doskonałe dla osób, które cenią sobie wartości odżywcze i pro zdrowotność posiłków. Powłoka mineralna jest zrobiona z bezpiecznych i nietoksycznych tworzyw z dodatkiem naturalnych minerałów.

Patelnie inspirowane granitem

Prócz prawdziwych patelni z drobinkami granitu, możemy znaleźć na rynku wiele patelni o takich samych nieprzywierających właściwościach, stworzonych jednak z materiału, który jedynie imituje patelnie granitowe. Patelnie o kamiennym wyglądzie cofają nas do starych czasów i gotowania na kamieniu. Mimo to kamienna patelnia kojarzy nam się z nowoczesnością i elegancją. Patelnia z powłoką granitową wyróżnia się oryginalną kolorystyką dzięki czemu może pełnić w kuchni funkcję dekoracyjną.

Patelnie granitowe na indukcję

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl