Patelnie teflonowe na indukcję i na gaz

Patelnie teflonowe na indukcję i na gaz

Patelnia z powłoką teflonową to jedna z najpopularniejszych patelni, po którą sięga wielu Polaków, ponieważ ułatwia ona smażenie i zapobiega przywieraniu mięs. Patelnie teflonowe charakteryzują się dobrą wytrzymałością termiczną oraz niskim współczynnikiem tarcia. Są to ważne cechy patelni teflonowych, ponieważ pozwalają one na smażenie z małą ilością tłuszczu oraz zapobiegają przywieraniu. Patelnia teflonowa jest bezpieczna w kontakcie z żywnością oraz nie wpływa na smak potrawy podczas użytkowania. Daje nam możliwości między innymi smażenia, duszenia potraw czy przygotowania jajek w różnej postaci. W naszej ofercie znajdą Państwo patelnie teflonowe na indukcje, gaz oraz inne kuchenki domowe. Patelnia teflonowa na indukcję spełni oczekiwania każdego z Państwa kto stawia nowoczesność. Warto wspomnieć, że teflon jest zastrzeżony jako znak towarowy firmy DuPont i może być wykorzystywany tylko przez firmy korzystające z powłoki tej marki, co oczywiście nie oznacza, że inne patelnie teflonowe są złe. Mają one zwykle te same właściwości co oryginalny teflon.

Patelnia teflonowa jak używać

Na patelniach teflonowych, możemy smażyć z małą ilością tłuszczu, ale tłuszcz jest potrzebny do konserwacji naczynia i przedłużenia jego żywotności. Po każdym myciu, dobrze przetrzeć patelnię ręcznikiem papierowym lub pędzelkiem kuchennym z odrobiną oleju. Patelnie z powłoką teflonową wymagają stosowania drewnianych lub silikonowych akcesoriów kuchennych, które uchronią powłokę przez zarysowaniami, z podobnych względów, do mycia teflonu należy używać delikatnych, miękkich gąbek i ciepłej wody. Zalewanie gorących patelni zimną wodą może powodować z czasem złuszczanie się warstwy teflonu. Jeśli resztki jedzenia przyschną nam do naczynia, należy koniecznie pamiętać, aby nie szorować patelni szorstkimi myjkami, tylko zalać gorącą wodą i czekać, aż wszystko odmoknie. Nie należy myć patelni zaraz po smażeniu, narażamy ją w ten sposób na szok termiczny, w ten sposób naczynie może się odkształcić, a powłoka teflonowa może zostać uszkodzona.

Patelnie z powłoką teflonową emaliowane i stalowe

Jeśli posiadają Państwo zestaw garnków emaliowanych polecamy wybór patelni teflonowej z tych samych kolekcji. Posiadamy patelnie teflonowe emaliowane w przeróżnych wzorach pasujących do każdej kuchni, najlepiej sprawdzą się jednak w rustykalnych wnętrzach. Wśród patelni emaliowanych z powłoką teflonową, jakie mamy w ofercie, można znaleźć także nowoczesną, czarną patelnię okuwaną, która wpasuje się w zdecydowanie bardziej futurystyczne kuchnie. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie chcą Państwo patelni emaliowanej z zewnątrz w swoim domu, możemy także zaoferować patelnie ze stali nierdzewnej z powłoką teflonową. Patelnie stalowe są odporne na rdzę i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu sprawdzą się w naszej kuchni na długie lata.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl