Patelnia żeliwna KINGHoff 20 cm Patelnia żeliwna KINGHoff 20 cm
Marka: KINGHoff
Cena: 37,00 zł
zobacz więcej
 Patelnia żeliwna KINGHoff 26 cm Patelnia żeliwna KINGHoff 26 cm
Marka: KINGHoff
Cena: 60,00 zł
zobacz więcej
Patelnia do naleśników żeliwna 24 cm BIOL Patelnia do naleśników żeliwna 24 cm BIOL
Marka: BIOL
Cena: 56,90 zł
zobacz więcej
Patelnia grillowa żeliwna 24 cm czarna Patelnia grillowa żeliwna 24 cm czarna
Cena: 45,00 zł
zobacz więcej
Patelnia grillowa żeliwna 24 cm Orion Patelnia grillowa żeliwna 24 cm Orion
Marka: Orion
Cena: 54,90 zł
zobacz więcej
Patelnia grillowa żeliwna 26 cm BIOL Patelnia grillowa żeliwna 26 cm BIOL
Marka: BIOL
Cena: 69,90 zł
zobacz więcej
Patelnia grillowa żeliwna 28 cm  BIOL Patelnia grillowa żeliwna 28 cm BIOL
Marka: BIOL
Cena: 79,90 zł
zobacz więcej

Patelnie żeliwne do smażenia - jakość i trwałość

Jeśli szukasz patelni na lata, dobrze trafiłeś! Patelnie żeliwne odznaczają się bowiem wysoką trwałością i wytrzymałością. Wykonane w całości z żeliwa, które cechuje solidność wykonania. Dobór tego materiału zapewnia równomierne, optymalne rozprowadzanie ciepła wewnątrz potrawy. Patelnie żeliwne dostępne są w rozmaitych rozmiarach, kolorach, średnicach i głębokościach. W ofercie najczęściej można spotkać klasyczne patelnie żeliwne z płaskim dnem lub patelnie żeliwne grillowe. 

Patelnia żeliwna w różnych odmianach

W naszym sklepie internetowym oferujemy szeroki wybór patelni żeliwnych. Najbardziej popularne są patelnie grillowe żeliwne, które posłużą do grillowania potraw bez dodatku tłuszczu. Równie doceniane są klasyczne żeliwne patelnie z odlewu żeliwa marek KINGHoff i Peterhof, których produkty żeliwne charakteryzują się trwałością i solidną konstrukcją. Świetnym wyborem jest także patelnia żeliwna pokryta powłoką emaliowaną, która jest niezwykle higieniczna i bezpieczna dla zdrowia. Takie patelnie pokryte są emalią z obu stron. Powłoka emaliowana zapewnia ochronę przed korozją oraz przywieraniem żywności. Patelnia emaliowana żeliwna jest bardzo lubiana ze względu na grubość dna. Grube dno patelni pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła oraz utrzymanie temperatury.

Patelnia grillowa żeliwna

Patelnia do grillowania charakteryzuje się specyficzną konstrukcją z żeberkowym dnem. Patelnia żeliwna grillowa pozwala na przygotowywanie mięsa, ryb czy warzyw bez użycia tłuszczu, a dodatkowo wzbogaca jedzenie w ważny składnik diety - żelazo. Żeberkowe dno pozwala na wytopienie zbędnego tłuszczu z mięsa, które możemy zlać przez dwa dziobki umieszczone na bocznych ścianach patelni. Patelnie żeliwne grillowe można wkładać do piekarnika, będzie to więc świetna opcja do przygotowywania pysznych szaszłyków.

Patelnia żeliwna emaliowana do użytku na co dzień.

Patelnie żeliwne dostępne są również w wersji z powłoką emaliowaną. Takie patelnie pokryte są emalią z obu stron. Powłoka emaliowana zapewnia ochronę przed korozją oraz przywieraniem żywności. Patelnia żeliwna emaliowana jest łatwa do czyszczenia, ponieważ powłoka emaliowana nie posiada żadnych porów i jest idealnie gładka. Patelnie żeliwne emaliowane występują w wielu kolorach, dlatego jest to również ciekawy dodatek. Patelnia emaliowana żeliwna jest bardzo lubiana ze względu na grubość dna. Grube dno patelni pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła oraz utrzymanie temperatury. Patelnie żeliwne to patelnie indukcyjne i patelnie na gaz

Patelnia żeliwna - jak o nią dbać?

Patelnie żeliwne wymagają konkretnej pielęgnacji. Najczęściej stosuje się olejowanie patelni żeliwnej, aby zapobiegać występowaniu rdzy. Ważne jest również, aby po każdym użyciu nie zostawiać na niej resztek jedzenia, a po umyciu od razu ją wysuszyć. Można znaleźć wielu zwolenników, którzy patelnie żeliwne wyłącznie przecierają z resztek jedzenia bez użycia wody. Warto także zapobiegać przypalaniu potraw, a ewentualne przytwierdzone jedzenie usuwać za pomocą namoczenia wodą. Istotne jest, by nie zdzierać powierzchni patelni żeliwnej, szczególnie wrażliwa na zdzieranie jest patelnia żeliwna emaliowana. Dlatego do przewracania potraw zalecamy stosować akcesoria kuchenne drewniane bądź silikonowe, a wystrzegać się tych stalowych. Patelnia żeliwna odpowiednio konserwowana z pewnością posłuży na wiele lat.

Patelnie żeliwne na indukcję

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl