Akcesoria dla psów i kotów

Kochamy nasze pupile i chcemy dla nich jak najlepiej, wielu z nas traktuje je wręcz jak członków rodziny i oczywiście słusznie! Właśnie dlatego, rozszerzyliśmy naszą ofertę o całą masę fantastycznych produktów dla psów i kotów. Jak to mówił Mark Twain:

„Czy dom bez kota – najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego
– zasługuje w ogóle na miano domu?”

Szczotki dla psów i kotów

Zależnie od zwierzaka, niektóre uwielbiają być czesane, traktują to jako niezwykłą przyjemność i masaż, a inne pozwalają się czesać z duża niechęcią. Bez względu jednak na podejście naszych zwierzaków ostatecznie i oni i my wiemy, że jest to dla ich dobra! Jeżeli chcemy przekonać psa do rozczesywania jego skołtunionej sierści, przede wszystkim trzeba pamiętać o odpowiednim dobraniu szczotki dla kota lub psa. Trzeba zwrócić uwagę na długość sierści pupila, a także czy ma on sierść czy może włos. Zupełnie inna szczotka do sierści przysługuje psu, a inna kotu. A rodzajów szczotek jest dużo: szczotki druciane – które najlepiej sprawdza się w średniej lub długiej sierści, szczotki metalowe – doskonale rozczesujące kołtuny i usuwające nadmiar podszerstka, szczotki włosiane – najpopularniejsze i doskonałe dla praktycznie każdej długości sierści, lub szczotka gumowa – przeznaczona dla psów z krótką sierścią i usuwająca martwe włosy z sierści.

Smycze i obroże dla psów i kotów

Aby móc bezpiecznie i zgodnie z prawem wyprowadzać naszego pupila, konieczne będą smycz i obroża, a tych wybór rodzajów też jest spory! Najczęściej używana smycz jest prosta, gruba i z jednej strony posiada zaczep, a z drugiej pętelkę na rękę. Jeżeli lubimy biegać, możemy kupić dodatkowo pas biodrowy, który zaczepimy w talii i przypniemy do niego smycz. Bardzo wygodną opcją jest smycz z automatyczną linką, której nadmiar wciągany jest, dzięki czemu nie włóczy się po ziemi, to jest jednak dobry pomysł dla małych zwierzaków, duże psy mogłoby z łatwością zerwać cienką linkę. Przy wyborze obroży dla psa lub kota również przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na rozmiary pupila. Oczywiście, obroża dla psa musi być odpowiednio długa, ale też mieć konkretną grubość, aby nie ograniczać pieskowi ruchów głową, ale też aby nie mógł łatwo zerwać obroży. Ciekawym rozwiązaniem na rynku są obroże przeciwpchelne, które na wiele miesięcy uwalniają nasze zwierzaki od niechcianych insektów.

Szampony dla psów

Szampon dla psa to konieczność, zarówno ze względu na jego, jak i naszą higienę. Należy jednak używać szamponu w odpowiedniej ilości i dostosowanego do zwierzaka. Ważne, aby zwrócić uwagę czy szampon nie powoduje uczulenia u psiaka, no i nie możemy myć zwierzęcia tak jak siebie, ponieważ w efekcie możemy doprowadzić jego skórę to bardzo wysuszonego stanu. Obecnie możemy dostać całą masę różnych szamponów, dla psów z włosem i z sierścią, z krótką i długą sierścią, z jasnymi i ciemnymi włosami, wybór jest naprawdę szeroki!

Krople i żele przeciwpchelne

Co ważne i o czym nie możemy zapominać, zwłaszcza w sezonie letnim, ale nie tylko to preparaty przeciwpchelne. Warto zainwestować w krople przeciwko pchłom i kleszczom, które zabezpieczą naszego zwierzaka odpowiednio, a i nas, bo kleszcze z psa, mogą łatwo przeskoczyć na nas.

Maty chłodzące dla psów

Latem w upalne dni, nasze zwierzęta szczególnie dotyka gorąco. Możemy zauważyć często, jak podwórkowe psiaku gdy jest gorąco, wykopują niewielkie dziury w ziemi, w których potem się kładą, żeby było im chłodniej. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji jest specjalna mata chłodząca dla psa, wykonana z trwałego materiały nie zostanie łatwo zniszczona i jest łatwa do czyszczenia. Mata jest wypełniona żelem, który obniża swoją temperaturę pod wpływem nacisku.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl