Opcje przeglądania

Silikonowe stolnice i maty do pieczenia.

Silikonowa stolnica do kuchni nowoczesnej 

W każdej kuchni miłośników wypieków czy pierogów i domowego makaronu nie może zabraknąć stolnicy. Stolnica silikonowa to produkt nowoczesny, który jest świetną alternatywą dla klasycznej stolnicy drewnianej.

Stolnica silikonowa, jak każda inna stolnica, jest przede wszystkim funkcjonalna. Pozwala na swobodne przygotowanie i formowanie ciasta, bez obawy o uszkodzenie blatu czy nieporządek w kuchni. Dla nas jej najważniejszą cechą jest łatwość przechowywania oraz fakt, że stabilnie przylega do blatu i nie przesuwa się podczas wałkowania.

Mata silikonowa w praktyce

Sprawdzi się w każdej kuchni, od tej nowoczesnej po mniejsze kuchnie, gdzie nie ma miejsca na dużą stolnicę drewnianą. Ponadto stolnice silikonowe charakteryzują się bogatą ofertą kolorystyczną. Oprócz funkcjonalności możemy sobie pozwolić na wybór stolnicy, która idealnie będzie pasowała do naszej kuchni. Niektóre maty silikonowe dają również możliwość pieczenia w piekarniku. Mata silikonowa do pieczenia zastępuje nam blachę i papier do pieczenia. Ciasto nie przywiera do maty po wyjęciu z piekarnika. Wiele mat silikonowych posiada dodatkowo graficzne ilustracje , które są pomocne w przygotowaniu okrągłych placków czy formowaniu ciasta. 

Jak dbać o silikonową matę?

Jest łatwa w czyszczeniu i nie straszna jej duża ilość wody. Wystarczy umyć ją ciepłą wodą, osuszyć i zwinąć w rulon. Dzięki swojej elastycznej formie zadowoli każdego, kto zwraca uwagę na możliwości przechowywania akcesoriów kuchennych.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl