Zastawa stołowa - obiadowa i kawowa

Eleganckie nakrycie stołu to podstawa w każdym domu. Zastawa stołowa powinna współgrać w wnętrzem jadalni. Do zastawy stołowej zaliczamy komplety talerzy oraz misek, w jakich podajemy na stół posiłki. Najczęściej wybierane nakrycie stołu to porcelanowa zastawa stołowa, która jest piękna i wbrew pozorom - wytrzymała. Jej głównym składnikiem jest glinka porcelanowa, która w wysokiej temperaturę przeobraża się i po wielu skomplikowanych procesach, powstaje z niej częściowo transparentna porcelana. Porcelana daje niebanalne doznania w dotyku. Jest ona niezwykle gładka i choć twarda to bardzo przyjemna w dotyku.

Miski porcelanowe

Miski to niezastąpiony element każdej kuchni i jadalni. Podanie sałatki na stół - miska! Odłożenie przygotowanych półproduktów - miska! Zaserwowanie gościom gorącej zupy - miska! Przechowywanie na stole cukierków do częstowania się - miska! Niezliczona ilość sposobów wykorzystania jego produktów sprawiła, że powstała ogromna ilość rodzajów misek. Wyjątkowe i najbardziej reprezentacyjne są prawdopodobnie miski porcelanowe. Piękny, naturalny biały lub kremowy kolor, subtelne zdobienia, wszystko to wprawia w zachwyt. 

Serwisy obiadowe

Zależenie od tego, na jak dużą rodzinę planujemy obiady, możemy zdecydować się na serwisy obiadowe dla 6 lub 12 osób. Odpowiednio dobrana do jadalni zastawa stołowa umili czas w niej spędzony. Warto zwrócić uwagę na klimat w jakim utrzymane jest wnętrze naszego domu. Jeżeli stawiamy raczej na futurystyczny styl, możemy zdecydować się na nowoczesny komplet obiadowy. Jeśli jednak lubimy swojski klimat, a w naszym domu od lat królują zdobienia w kwiaty czy groszki, również takie talerze warto dopasować. Możemy również zdecydować się na standardowe, białe, okrągłe talerze, które wpasują się w każde wnętrze i nie zmarnują się w razie przeprowadzki.

Talerze ceramiczne

Prócz całych serwisów obiadowych, czasami warto kupić pojedyncze talerze. Kiedy? Częstym przypadkiem jest zniszczenie się części naszego kompletu. Szukamy wówczas uzupełnienia starej kolekcji, jeśli były to klasyczne, białe lub czarne porcelanowe talerze, łatwo znaleźć je sprzedawane na sztuki! Czasem jednak bywa tak, że specjalnie chcemy jeden lub dwa talerze w zupełnie innym stylu. Są one zwykle bardziej wyszukane i eleganckie. Służą do podawania na stół wędlin, serów, koreczków czy innych przekąsek. Inny talerzyk kupujemy również dla dziecka, najczęściej jest on zdobiony postaciami z bajek lub innymi, kolorowymi obrazkami.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl