• nowość
Garnek żeliwny z pokrywą i 26cm 6 L BIOL Garnek żeliwny z pokrywą i 26cm 6 L BIOL
Marka: BIOL
Cena: 159,90 zł
zobacz więcej
Brytfanna żeliwna 6 L BIOL 43 cm Brytfanna żeliwna 6 L BIOL 43 cm
Marka: BIOL
Cena: 144,90 zł
zobacz więcej
Patelnia żeliwna głęboka 28 cm BIOL Patelnia żeliwna głęboka 28 cm BIOL
Marka: BIOL
Cena: 83,90 zł
zobacz więcej
Patelnia żeliwna głęboka 26 cm BIOL Patelnia żeliwna głęboka 26 cm BIOL
Marka: BIOL
Cena: 79,90 zł
zobacz więcej

O marce BIOL

Marka BIOL powstała na Ukrainie i ma bardzo długą historie istnienia. Początkowo była to mała firma zatrudniająca około 10 pracowników i zajmująca się produkcją akcesoriów do kuchni z aluminium. Aktualnie BIOL to duże przedsiębiorstwo zatrudniające ponad 500 osób, gdzie produkowane są patelnie i garnki z odlewu aluminium oraz naczynia żeliwne do smażenia i gotowania. Wszystkie produkty są projektowane i wytwarzane na miejscu w fabryce. Dzięki kontroli każdego etapu produkcji wszystkie garnki i patelnie są bardzo wysokiej jakości. 

Garnki i patelnie żeliwne BIOL

Naczynia żeliwne używane są od ponad 700 lat. BIOL rozpoczął produkcję naczyń żeliwnych w 2012 roku. Wytwarzane one są ze stopu żeliwa z węglem, który w swoim składzie zawieraj nie mniej niż 2,14% węgla. Patelnie żeliwne i inne naczynia to bardzo dopracowane produkty pod względem jakościowym. BIOL wykorzystuje najbardziej nowoczesne metody produkcji. Produkcja naczyń żeliwnych jest wciąż udoskonalana w celu wprowadzania na rynek jak najlepszych produktów. Patelnie żeliwne oraz garnki żeliwne spotykają się z coraz większym uznaniem wśród polskich konsumentów. Lubimy je za trwałość, niezniszczalność i niepowtarzalny wygląd. 

Zalety patelni żeliwnej i garnków żeliwnych

Patelnia żeliwna nagrzewa się powoli, ale bardzo długo utrzymuje wysoką temperaturę. Patelnie żeliwne są bardzo trwałe, odporne na długie ogrzewanie - można wręcz powiedzieć, że są niezniszczalne. Dobrze użytkowana patelnia żeliwna nabiera na jakości z czasem - im dłużej jej używasz tym bardziej będzie spełniała twoje oczekiwania. Co najważniejsze, wszystkie dania przygotowane na patelni żeliwnej maja wyjątkowy, niepowtarzalny smak za sprawą surowego żeliwa. Patelnia żeliwna jest kompatybilna z każdym rodzajem kuchenek, nawet indukcyjną. Patelnie żeliwne wykorzystamy do przygotowania soczystych steków, do grillowania różnych rodzajów mięs oraz do zapiekania dań. Wszystkie patelnie żeliwne BIOL posiadają drewniane, odpinane uchwyty, dlatego mogą być stosowane również w piekarniku

Garnki żeliwne do długiego gotowania

W ofercie marki BIOL dostępne są również garnki do slow cooking. Trend slow-cooking znajduje coraz więcej zwolenników, a grube garnki żeliwne nadają się doskonale. Powoli nagrzewający się garnek nie naraża potrawy na szok temperaturowy. Co za tym idzie - uzyskujemy mniejszą stratę składników odżywczych podczas gotowania. Garnki żeliwne z surowego żeliwa długo utrzymują temperaturę dań. Podczas gotowania żeliwo przedostaje się do dań i nadaje im wyjątkowy smak. Są to śladowe ilości tego pierwiastka, który wpływa korzystnie na nasze zdrowie. W garnku żeliwnym przygotujemy niemal wszystkie dania jednogarnkowe, gulasz mięsny i warzywny czy inne duszone potrawy. Garnki żeliwne z powodzeniem mogą być używane do przygotowania pieczonek - ziemniaków z kapustą i kiełbasą długo duszonych w ognisku. Garnki żeliwne mogą być używane na każdym rodzaju kuchenek domowych, również indukcyjnych. 

 

Brytfanny żeliwne do piekarnika i na kuchenki

Wśród naczyń żeliwnych znajdziemy również duże, owalne brytfanny do przygotowania mięs w całości. Brytfanny wykonane w całości z surowego żeliwa dostępne są w dwóch pojemnościach: 6l i 8l. W brytfannie żeliwnej przygotujesz całą tuszkę z kurczaka, schab i inne gatunki mięs. Brytfanna żeliwna długo utrzymuje ciepło nawet po wyjęciu z piekarnika. Brytfanna ma wiele zastosowań dzięki temu, że działa na każdego rodzaju kuchenkach. Nawet na indukcji przygotujesz w niej wyśmienity gulasz czy bigos. Brytfanna żeliwna marki BIOL nie posiada wewnątrz powłoki emaliowanej - jest to stop żeliwa w formie naturalnej. Brytfanny żeliwne jak i inne naczynia żeliwne będą służyły na lata ze względu na ich wysoką jakość.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl