• promocja

Emajlo Olkusz – Naczynia ręcznie emaliowane

Pasja to coś na czym bazuje marka Emajlo Olkusz. Marka powstała z inspiracji naczyniami z Olkusza i z miłości do emalii. Co to oznacza? Ręcznie produkowane naczynia są piękne, dokładne i wytrzymałe. Na pierwszym miejscu stawia się tu jakość, osoby zajmujące się produkcją garnków, miseczek i czajników emaliowanych robią to z miłością i tą miłość do emalii chcą także przekazać Tobie w gotowym produkcie. Naczynia marki Emajlo Olkusz są produkowane metodą tradycyjną na Ukrainie, jednak to tutaj w Olkuszu znajduje się siedziba marki, której to my jesteśmy założycielami. Postawiliśmy sobie za cel zapełnić tą pustkę, którą czuliśmy, kiedy Olkuska fabryka naczyń emaliowanych została zamknięta. Naczynia tworzymy przede wszystkim dla was, ale i my sami z radością użytkujemy wyroby Emajlo Olkusz.

Czy warto kupować naczynia emaliowane Emajlo Olkusz?

Dlaczego warto zainwestować w emaliowane naczynia? Szklista powłoka emalii nie wchodzi w reakcje z jedzeniem i nie wydziela substancji szkodliwych. Dodatkowo naczynia emaliowane są bardzo łatwe do utrzymania w czystości i higieniczne. Dzięki swoim właściwościom w garnkach emaliowanych nie tylko można przyrządzać posiłki, ale również możemy je bezpiecznie przechowywać w naczyniach nawet kilka dni. Ale czy oferta Emajlo Olkusz ogranicza się do garnków? Oczywiście, że nie! Choć oczywiście, zestawy garnków emaliowanych również się tam znajdują, to oferta jest znacznie szersza: czajniki, imbryki, kubki, dzbanki i miski, a wszystko to oczywiście pokryte warstwą emalii! A wracając jeszcze, zastanawialiście się zapewne co znaczy, że garnki są produkowane metodą tradycyjną? Oznacza to, że garnki te są emaliowane ręcznie. Bardzo łatwo mogą Państwo to poznać sami! Na ręcznie emaliowanych naczyniach nie sposób uniknąć zgrubień emalii, albo prześwitów emalii bazowej, ale to nie sprawia oczywiście, że naczynia są przez to gorsze! Wręcz przeciwnie, to wszystko dodaje naczyniom oryginalności, mamy pewność, że nikt nie będzie miał zupełnie identycznego garnka jak nasz.

Seria SCANDI

Marka Emajlo Olkusz to różne serie produktów w jakimś konkretnym stylu, jedna z owych serii jest to Scandi. Scandi to produkty w wielu pastelowych kolorach: niebieski, zielony, różowy czy kremowy. Naczynia zdają się być bardzo delikatne, ale i piękne. Pastele to bardzo modne kolory w kuchni w tym sezonie i nic dziwnego, bo pasują do wszystkiego! Naczynia z kolekcji Scandi odnajdą się zarówno w kuchni w stylu modernistycznym, jak i rustykalnym. Dodadzą lekkości ekstrawaganckim kolorowym kuchniom i ocieplą jednokolorowe wnętrza. Z kolekcji Scandi mogą Państwo otrzymać tradycyjne kubki emaliowane, doskonałe w góry czy na wypad na działkę, wysoki dzbanek, zestaw nowoczesnych garnków ze szklanymi pokrywkami, miseczki, imbryki, a nawet zgrabne beżowe i miętowe czajniki.

seria CUBISM

Praktycznie te same produkty, ale w zupełnie innych kolorach mogą Państwo dostać z serii Cubism. Ta kolekcja jest odwołaniem do kierunku w sztukach plastycznych, do kubizmu. Kierunek ten miał swój największy rozwój na początku XX wieku we Francji. Kubizm to przede wszystkim proste geometryczne kształty i co najważniejsze, kolory – dominuje kolor pomarańczowy, czarny, biały, czerwony i granatowy. Dość szeroki rozstrzał, jednak myślę, że wszystkie te kolory można nazwać barwami dominującymi, rzucającymi się w oczy. I właśnie takie są naczynia z serii Cubism! Proste naczynia emaliowane o mocnych, rzucających się w oczy kolorach. W tej serii zarówno osoby o ekscentrycznych gustach, jak i takie lubiące klasykę znajdą coś dla siebie. Czarne i białe naczynia z serii Cubism to prostota i wdzięk, garnki, dzbanki i miski w tych barwach wpasują się wszędzie. Z kolei czerwone, pomarańczowe i granatowe naczynia to już bardziej ryzykowny wybór, który jednak może się opłacić, jeżeli odpowiednio dopasujemy je do wystroju wnętrza.

Seria naczyń w kwiaty

Seria naczyń w kwiatowe wzory Emajlo Olkusz to stosunkowo nowe produkty, które zachwyciły nas i mamy nadzieję, że również Państwu się spodobają. Te naczynia to trochę powrót do przeszłości, kiedy większość garnków i kubeczków była ozdobione w ręcznie malowane kwiaty. Teraz to już nie są jednak byle jakie kwiatuszki, cała kolekcja składa się z różnych rodzajów kwiatów: róż, malw, tulipanów czy lawendy. Różnorodność tych kwiatów sprawia równocześnie, że naczynia są w zupełnie różnych stylach. Pastelowe garnki emaliowane z lawendą utrzymane są w jasnych, kremowych i różowych barwach z domieszką zielonych łodyżek. Z kolei jednak dzbanek z tulipanami, choć posiada białe tło, niemal razi w oczy wielobarwnością kwiatów. W jeszcze innym stylu jest utrzymany emaliowany kubek z różami, gdzie kolorami dominującymi są różowy wpadający momentami w czerwień i zielony, tło natomiast jest proste, białe.

Seria retro Vintage

Kolekcję naczyń w stylu retro można uznać za swego rodzaju hołd oddany olkuskiej fabryce naczyń emaliowanych. Seria marki Emajlo Olkusz jest inspirowana kolekcją Nostalgia & Vintage z Olkusza. Przewodnim hasłem tej kolekcji są duże białe grochy na granatowym bądź czerwonym tle. Te mocne kolory i prosty wzór to prawdziwa gratka dla każdego fana stylu retro. W kolekcji możemy znaleźć granatowe i czerwone czajniki emaliowane, dzbanki i kubki, Co składa się na ciekawy zestaw na przyjęcie w stylu retro.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl