Porcelana Karolina

Karolina to firma z ponad 150-letnią tradycją, która od kilkunastu lat stała się spółką pracowniczką. Produkty marki Karolina eksportowane są do 24 krajów całej Europy, USA i Egiptu. Główny sukces marka zawdzięcza wykwalifikowanym i doświadczonym pracownikom, dzięki temu i wysokiej jakości produktów, Karolina od lat jest w czołówce europejskich producentów. Porcelana Karolina to produkty wyjątkowe - piękne, eleganckie i wytrzymałe.

Polska porcelana Karolina z Jaworzyny Śląskiej

Naczynia porcelanowe Karolina powstają przy współpracy z wybitnymi polskimi i europejskimi projektantami. Początkowo, w 1860 roku firma nazywała się Porzellanfabrik Koenigszelt i została założona przez niemieckiego przedsiębiorcę. Aktualną nazwę Karolina uzyskała w 1954 roku, a około 40 lat później została ona sprywatyzowana i jej jedynymi udziałowcami są obecni oraz byli pracownicy.

Porcelanowy serwis obiadowy Karolina

Marka Karolina słynie przede wszystkim z niezwykłej zastawy stołowej. Karolina słynie ze specjalnej porcelany Fine Bone China, czyli porcelany w kolorze ecru. Od lat jest to najpopularniejsza porcelana, a Karolina to jedyna Polska firma, która potrafi ją produkować. Jej produkcja jest trudniejsza niż zwyczajnej, białej porcelany i niezbędne są do niej wysokie zaawansowane technologie. Porcelanowa zastawa stołowa Karolina to więc wyjątkowe i oryginalne produkty najwyższej jakości. Zarówno porcelanowe serwisy obiadowe, jak i serwisy kawowe Karolina cieszą się ogromną popularnością i chętnie są wybierane przez klientów. Szeroki wybór, wysoka jakość i piękne, subtelne zdobienia przekonują najbardziej wybrednych konsumentów. Co ciekawe, Karolina wyspecjalizowała się również w zestawach naczyń dla dzieci. Porcelanowy zestaw obiadowy dla dzieci Karolina to naczynia ładne i atrakcyjne dla dziecka, łatwe w utrzymaniu w czystości i bezpieczne dla maluszka! Porcelana Karolina może być odgrzewana w mikrofalówce, co może być istotne dla rodzica.

Kubki porcelanowe Karolina

Pięknie zdobione kubki i porcelanowe filiżanki Karolina to także znak rozpoznawczy firmy. Naczynia są dekorowane w jeden z dwóch sposobów, poprzez wtapianie dekoracji i dekoracje naszkliwne. Wtopienie dekoracji tworzy warstwę ochronną, dzięki której z ozdoby nie wypłynie ołów, kadm, ani inne potencjalnie szkodliwe chemikalia. Dodatkowo dekoracja jest chroniona przed detergentami i promieniami kuchni mikrofalowych. Dekoracje naszkliwne to zwykle dekoracje ze złotem i platyną. Wówczas również są one odporne na detergenty i ścieranie, ale niestety w mniejszym stopniu. Wszystkie naczynia Karolina można myć w zmywarce, jednakże te właśnie naczynia z dekoracją naszkliwną wymagają stosowania szczególnych zaleceń. Mycie w zmywarce może odbywać się jedynie na programie ECO i w temperaturze do 50 st. C. oraz przy użyciu płynu do delikatnego mycia. Dodatkowo naczynia w zmywarce powinny być luźno poukładane, aby nie powodowały zarysowań. Należy również pamiętać, że porcelanowe kubki Karolina ze złotymi lub platynowymi zdobieniami nie nadają się do użytku w kuchenkach mikrofalowych.

Porcelanowe akcesoria kuchenne Karolina

W ofercie marki Karolina nie zabrakło również akcesoriów kuchennych. Ciekawym produktem są porcelanowe formy do pieczenia Karolina, które wytrzymują temperaturę nawet do 1200 st. C.. Akcesoria kuchenne porcelanowe Karolina są ekologiczne. Powstają z wysokiej jakości naturalnych surowców: kaolinów, skaleni i kwarców. Wśród akcesoriów kuchennych możemy znaleźć również porcelanowy zestaw do przypraw Karolina, który wprost zachwyca delikatnym pięknem. W jego skład wchodzą: solniczka, pieprzniczka, musztardniczka oraz dzbanek do oliwy, jest więc to komplet niezbędny w każdym domu.

Karolina porcelana

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl