Pokrywka szklana 20 cm PYREX Pokrywka szklana 20 cm PYREX
Marka: PYREX
Cena: 19,90 zł
szt.
zobacz więcej

Szkło żaroodporne Pyrex

Szkło żaroodporne odkrył jeden z niemieckich naukowców, było to znacznie silniejsze szkło, ze zwiększoną odpornością na szok termiczny. Początkowo szkło żaroodporne uzyskało nazwę Nonex i było używane między innymi do latarni sygnalizacyjnych, aby płatki śniegu spadające na nie, nie doprowadzały do ich pękania. To jednak kobieta – Bessie Littleton wprowadziła szkło żaroodporne do kuchni. Przeprowadzała wiele testów na różnego rodzaju szkłach, aż w końcu szkło żaroodporne Nonex okazało się strzałem w dziesiątkę! Pani Littleton była inżynierem w firmie Corning i to ona ostatecznie przekonała wszystkich, że naczynia żaroodporne Pyrex to będzie strzał w dziesiątkę, nie pomyliła się zresztą. Później szkło Pyrex podbiło także świat farmaceutyczny, pojawiło się w formie butelek do karmienia dzieci, czy nawet pojemników do przechowywania żywności w zamrażarkach.

Naczynia Pyrex

Główną chlubą marki Pyrex są oczywiście naczynia żaroodporne, których wykonanie sprawia, że można z nimi robić niemal wszystko. Zamrażać, zapiekać, te naczynia wytrzymają naprawdę wiele. Warto jednak wspomnieć, że chociaż szklane naczynia żaroodporne Pyrex to coś z czego najlepiej znamy tę markę, to nie są to ich jedyne brytfanny! W ofercie Pyrex możemy znaleźć także brytfanny ceramiczne, niesamowicie trwałe, a jednocześnie o klasycznym i wyrafinowanym wyglądzie, a także standardowe brytfanny metalowe z nieprzywierającą powłoką!

Szklane pokrywki Pyrex

Szklane pokrywy do garnków Pyrex to także ważny produkt w ofercie tej marki. Pokrywki Pyrex to wysoka jakość w dobrej cenie. Pokrywy Pyrex to wysokiej jakości szklane pokrywy do gotowania, smażenia i zapiekania w piekarniku. Pokrywy szklane marki Pyrex są uniwersalne i dostępne w wielu rozmiarach, abyśmy mogli ich użyć do każdego garnka czy patelni!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl