Pojemniki do przechowywania i lunchboxy

Pojemnik na banana Snips Pojemnik na banana Snips
Marka: Snips
Cena: 17,90 zł
szt.
zobacz więcej

Pojemniki na żywność szklane i plastikowe

Naczynia kuchenne to nie tylko garnki i inne naczynia do gotowania, ale również pojemniki do przechowywania żywności. Warto zwrócić uwagę na te produkty, ponieważ dają nam możliwość zachowania świeżości każdej przygotowanej potrawy oraz wszelkich półproduktów. Dodatkowo pozwolą ci na uporządkowanie kuchni. Pojemniki na żywność to różnego rodzaju pojemniki na kanapki, lunch boxy oraz pojemniki na żywność do lodówki. 

Pojemniki do przechowywania do zadań specjalnych

Przed wyborem swoich pojemników na żywność zastanów się, do czego je przeznaczysz. Czasami wystarczy tylko pojemnik plastikowy lub pojemnik stalowy, który izoluje dostęp tlenu, a innym razem lepiej wybrać pojemnik próżniowy, który pozwoli nam zachować aromat produktu. Jeśli potrzebny jest Wam lunchbox, polecamy pojemniki szczelnie zamykane z gwarancją, że owsianka czy zupa nie przeleje się na zewnątrz. W naszej ofercie znajdą Państwo również specjalne butelki na sos z dozownikiem.

Lunchboxy i inne pojemniki na żywność

Kiedy przygotowujesz śniadanie lub lunch do pracy, świetnie sprawdzi się seria pojemników ze stali nierdzewnej - termosów lub pojemniki plastikowe. Kolorowe pojemniki ze stali nierdzewnej są szczelnie zamykane oraz gwarantują czasowe utrzymanie temperatury potrawy. Jeśli chcesz wybrać pojemnik ze stali nierdzewnej, aby zabrać ciepły lunch do pracy, mamy dla Ciebie radę. Przed użyciem zalej pojemnik gorącą wodą. W ten sposób go nagrzejesz i dłużej utrzymasz temperaturę dania. Kolejną alternatywą są pojemniki na żywność szczelne. W takim pojemniku zabierzesz ze sobą lunch do pracy i podgrzejesz go na miejscu. Szczelne pojemniki mogą być szklane lub plastikowe. Najważniejsze, aby posiadały dobrej jakości pokrywę z uszczelką silikonową. Spośród lunchboxów dla dzieci najczęściej wybierane są kolorowe pojemniki na kanapki. Pojemnik na kanapki to proste, plastikowe opakowanie, które nie koniecznie musi być szczelne. Jego atutem jest niska cena i szeroki wybór rozmiarów. Lunchbox z przegródkami daje możliwość przygotowania różnorodnego drugiego śniadania. Możesz w nim połączyć różne smaki i produkty. Do oferty lunchboxów wskoczyły również ekologiczne pojemniki na żywność oraz bambusowe lunchboxy. Taki bambusowy lunchbox jest atrakcyjny szczególnie dla osób, które dbają o środowisko. 

Jak przechowywać w lodówce?

Przede wszystkim, większość produktów w lodówce należy przechowywać szczelnie, w czym pomogą nam z pewnością pojemniki na żywność. Większość produktów spożywczych źle zniesie kontakt z powietrzem i wilgocią. Potrawa wywietrzeje (a jej zapach rozejdzie się po całej lodówce), a dodatkowo wilgoć może zbrylić żywność i stworzyć doskonałe warunki dla rozwijania się drobnoustrojów. O czym warto wspomnieć to, że praktycznie każda żywność powinna być przechowywana w niskiej temperaturze poniżej 8 st. C. Nie przestrzegając tej zasady ryzykujemy rozwojem w naszej potrawie różnych drobnoustrojów.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl