Pokrywki do garnków i patelni

Pokrywka szklana 20 cm PYREX Pokrywka szklana 20 cm PYREX
Marka: PYREX
Cena: 19,90 zł
szt.
zobacz więcej

Pokrywki do garnków

Pokrywka do garnków to jedna z najważniejszych rzeczy w kuchni. Żeby smacznie gotować i smażyć prócz grzania składników, należy zapewnić im również odpowiednie warunki aby zachowywały swoją soczystość i świeżość. I tu właśnie wchodzi pokrywka na garnek! Jeśli będziemy zbyt długo smażyć coś bez przykrywki, potrawa może wysuszyć nam się na wiór. Odpowiednio dobrana pokrywka do garnka powinna zapewnić cyrkulację pary wodnej w taki sposób, aby nasza potrawa była soczysta i jeszcze bardziej aromatyczna. Dodatkowo przykrywka do garnka może też pomóc w odcedzaniu makaronu, jeśli jeszcze nie dorobiliśmy się cedzaka.

Pokrywki do patelni

Pokrywy powinny być idealnie dopasowane do garnka, a jednocześnie powinny umożliwiać odpływ pary, aby uniknąć kipienia. A warto dodać, że pokrywka do garnka ułatwi nam też przechowywanie produktów w lodówce, bez obawy, że potrawa zwietrzeje, albo wszystko w lodówce przesiąknie ich smakiem. Szeroka gama pokrywek jakie posiadamy w sklepie, o różnych rozmiarach, materiałach oraz od różnych firm sprawi, że bez problemu znajdą Państwo wymarzoną pokrywkę. Pokrywki w naszej ofercie są uniwersalne, nadadzą się zarówno jako pokrywki do garnków, jak i pokrywki do patelni.

Pokrywki szklane do garnków

Pokrywki szklane, które posiadamy w naszej ofercie, są wykonane ze szkła żaroodpornego. Przy wyborze pokrywki, prócz jej rozmiaru i materiału, warto zastanowić się również z jakiego materiału zrobiony jest jej uchwyt. Dobrze zastanowić się czy chcemy mieć możliwość wkładania pokrywki do piekarnika, ale też czy zależy nam na tym aby uchwyt się nie nagrzewał, a nawet czy będziemy chcieli myć pokrywkę w zmywarce. Szklane pokrywy dostępne są w kilku wariantach – z poręczną gałką z tworzywa sztucznego lub silikonu, z gałką bakelitową lub też z nierdzewnym uchwytem i nierdzewną okuwką. W zależności od producenta uchwyty wykonane są w różnych wersjach kolorystycznych tak, aby pasowały do konkretnego modelu garnka. Niektóre z nich zawierają odpowietrznik, który stanowi ujście dla nadmiaru pary i zapobiega wykipieniu. Pokrywka szklana do patelni to często brakujący element w wyposażeniu kuchni. Dodatkowo szklana pokrywka daje nam możliwość podejrzenia potrawy bez podnoszenia przykrywki.

Pokrywki do garnków emaliowanych

Pokrywy emaliowane wykonane są z wysokiej jakości stali pokrytej warstwami emalii. Pokrywki ze stalowej blachy pokryte emalią są wytrzymałe i doskonałe znoszą wysokie temperatury. W naszym sklepie znajdą Państwo pokrywki emaliowane w różnych kolorach, emalia w przeciwieństwie do pokryw szklanych nie ma żadnych zahamowań jeśli chodzi o kolorystykę. Czerwone, zielone, niebieskie... Pokrywki emaliowane mogą być w każdym kolorze jaki sobie wymarzymy! Pokrywka emaliowana dzięki szklistej powłoce emalii jest odporna na bakterie i łatwa do umycia. Dodatkowo emalia nie wchodzi w reakcję z produktami spożywczymi i nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, a co za tym idzie jest bezpieczna dla alergików.

Pokrywki ze stali nierdzewnej

Pokrywki gastronomiczne zbudowane ze stali nierdzewnej są wyjątkowo odporne na korozję, wysoką temperaturę, a także na oddziaływanie chemiczne. Dobrej jakości i dobrze dopasowane pokrywki stalowe  utrzymują długo ciepło potrawy i posłużą nam na długie lata. Pokrywki metalowe są łatwe do mycia i nie absorbują zapachów, nadają się doskonale zarówno do pracy w domu, jak i do dużych gastronomi.

Pokrywka emaliowana, stalowa i szklana. Na którą się zdecydujesz?

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl