Opcje przeglądania

Zestaw obiadowy do każdego domu

Podstawą w niemal każdym domu jest eleganckie nakrycie stołu. Dużej rodzinie przyda się serwis obiadowy na 12 osób, jednak jeżeli urządzasz tylko drobne spotkanie dla paru osób, być może wystarczy zastawa stołowa dla 6 osób. Najważniejsza na spotkaniu jest oczywiście miła atmosfera, ale każdemu przecież zależy na tym, żeby prócz walorów smakowych jedzenie przygotowane przez nas na przyjęcie cieszyło również oko, a piękna zastawa stołowa, na pewno upiększy nasz stół.

Nowoczesna zastawa stołowa

Warto pamiętać, aby nasza zastawa stołowa współgrała z wnętrzem jadalni. Jeżeli mamy futurystyczne wnętrze, należałoby zdecydować się również na nowoczesny komplet obiadowy. Możemy postawić na szalone kształty talerzy, kwadratowe lub owalne, albo na nietypowe kolory naszego nakrycia stołu. Mamy obecnie w ofercie bardzo nowoczesne komplety talerzy w pastelowych barwach. Prosty design, bez ozdób trafia w gusty młodych osób. Zestaw naczyń spakowanych w modną, drewnianą skrzynkę może również nadać się idealnie na prezent. Przyjaciółka wychodzi za mąż i nie masz pomysłu na prezent ślubny? Siostra urządza parapetówkę i nie wiesz co kupić jej na nowe mieszkanie? Zapewniam, zestaw naczyń będzie doskonałym pomysłem na bardzo praktyczny prezent, z którego ucieszy się każdy kto właśnie "idzie na swoje".

Serwisy obiadowe ceramiczne - zalety

Jesteś alergikiem i zastanawiasz się, czy talerze ceramiczne to aby dobry wybór? Zapewniamy, naczynia ceramiczne są bezpieczne dla alergików, dzieci oraz osób starszych. Do zdecydowanych zalet ceramicznych zestawów obiadowych, należy trwałość i odporność na zarysowania oraz warstwa ochronna, która blokuje wchłanianie szkodliwych substancji, takich chociażby jak najzwyklejszy płyn do mycia naczyń. A warto wspomnieć również, że naczynia ceramiczne bardzo łatwo umyć, wystarczy gorąca woda i jakieś delikatne środki myjące.

Zastawa porcelanowa

Zestawy naczyń z porcelany to chyba najbardziej znany rodzaj nakrycia stołu, a jednak niewielu wie, jak powstają te naczynia. Porcelana powstaje ze specjalnej masy, której głównym składnikiem jest glinka porcelanowa. Po umieszczeniu gliny w wysokiej temperaturze, glina przeobraża się w ceramikę. I co dalej? Specyficzny skład masy, z której robi się porcelanę, sprawia, że w wysokiej temperaturze porcelana ulega spieczeniu i zyskuje częściową transparentność. Ale dosyć o teorii, co to oznacza dla nas w praktyce? Piękna, nieskazitelnie biała porcelana to klasa sama w sobie, już sam wygląd sprawia, że moglibyśmy kosztować z niej jedzenie bez końca. Porcelana daje nam także niebanalne doznania w dotyku. Niezwykła gładkość i lekkość, jaką charakteryzuje się porcelanowa zastawa stołowa sprawia, że kontakt z naczyniami jest znacznie przyjemniejszy.

Zestawy naczyń

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl