Opcje przeglądania

Sitko kuchenne

Sitka kuchenne to narzędzia wbrew pozorom wielofunkcyjne, które mają bardzo wiele zastosowań w kuchni. Sitka możemy użyć do przesiania mąki na ciasto, aby to wyrosło bardziej pulchne, ale też doskonale sprawdzi się do odcedzenia groszku czy kukurydzy z puszki. Co ciekawe, może czasem sprawdzić się lepiej do odcedzania makaronu niż cedzak, zwłaszcza kiedy mówimy o drobniutkim rosołowym makaronie. Sitka kuchenne jakie mamy w ofercie możemy podzielić na dwa rodzaje: standardowe sitka metalowe i różnokolorowe sitka plastikowe.

Sitko kuchenne metalowe

Sitka ze stali nierdzewnej to narzędzia, które możemy być pewni – posłużą nam na wiele lat. Sitka metalowe nie odkształcają się i dobrze znoszą wysokie temperatury. Sitka ze stali nierdzewnej nie barwią się, dzięki czemu nawet przecedzanie jagód im nie straszne. Łatwe do mycia sitko metalowe nie wpływa na kontakt z żywnością i jest całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Prócz zwyczajnego sitka, w naszej ofercie mamy też duże płaskie sitka metalowe, które nadają się doskonale do nakrycia patelni podczas smażenia, aby zapobiec trudnym do usunięcia rozpryskom oleju, a także nadadzą się do odsączenia z patelni nadmiaru tłuszczu.

Sitko kuchenne plastikowe

Plastikowe sitka posiadają wygodny uchwyt oraz dodatkowe zaczepki po bokach, umożliwiające powieszenie sitka w naczyniu do czasu pełnego odcedzenia żywności. Praktyczne otwory w uchwytach sitek umożliwiają powieszenie ich na relingu kuchennym. Co jeszcze wyjątkowego jest w sitkach plastikowych, które mamy w ofercie? Bardzo szeroka gama kolorystyczna, dzięki której nasze sitka plastikowe zadowolą dosłownie każdego i będą pasować

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl