Opcje przeglądania
Materiał
Pojemność
Liczba elementów w zestawie
Cena
  • od
    do
Szklanki do piwa pokal 4szt AtmósFera Szklanki do piwa pokal 4szt AtmósFera
Marka: Orion
Cena: 41,90 zł
zobacz więcej

Pokale i szklanki do piwa

Szklanki do piwa to „must have” w każdym polskim domu, bo w końcu, który mężczyzna nie lubi po ciężkim dniu pracy usiąść sobie z piwem w ręce. Ale ilu z nas wie, jak wiele jest rodzajów szklanek i które rodzaje piw się w nich pije? Można kupić osobne szklanki do piwa pszenicznego, do piw rzemieślniczych, do lagerów, czy do piw gatunku witbier. A to dopiero początek, rodzajów szklanek do piwa jest o wiele więcej! Wspólną cechą wszystkich tych produktów, jest zdecydowanie trwałość i odporność na uszkodzenia.

Kształt szklanek do piwa

Kształt szklanek do piwa ma duży wpływ na pianę, różne kształty ułatwiają jej zniknięcie lub utrzymanie. To przede wszystkim dlatego, powinniśmy dobierać różne rodzaje szklanek w zależności od rodzaju piwa. Duże znaczenie ma również uchwyt lub nóżka. Kiedy trzymamy za nie szklankę, nie ogrzewamy piwa dłońmi, więc dłużej utrzymuje przyjemnie chłodną temperaturę. Podobne znaczenie ma grubość szkła, które wpływa również na kolor i klarowność napoju.

Rodzaje szklanek do piwa

Podstawowe naczynie na piwo, o którym wie każdy to prosty, solidny, drewniany lub szklany kufel na piwo. Ciężkie naczynie, wykonane z grubego szkła jest najczęściej wybieranym szkłem na piwo przez mężczyzn. Kufel najczęściej jest stosowany do porterów, jasnych lagerów, czeskich pilznerów i koźlaków. Kolejnym naczyniem, jest szklanka typu Weizen. Szklanka jest znacznie delikatniejsza i mniej solidna od kufla. Wysoka, zwężona u dołu i rozszerzana ku górze szklanka nadaje się idealnie do piwa pszenicznego. Następna z kolei jest szklanka Stange, służąca do serwowania delikatnego piwa. Szklanka ma klasyczny wygląd walca i niewielką pojemność około 200 ml. French Jelly Glass to szklanka służąca do belgijskiego piwa i piw smakowych, jest nieco podobna do poprzednika, ale wykonana z grubszego szkła i lekko zwęża się na dole.

Szklanki do piwa na nóżce - pokal

Prócz standardowych szklanek do piwa, istnieje też parę rodzajów szklanek do piwa na nóżce. Najpopularniejsza szklanka do piwa na nóżce to pokal. Pokal jest wykonany z cienkiego szkła, to delikatne naczynie pasuje do pilznerów, ciemnych lagerów i koźlaków. Istnieje również pokal typu Snifter, jest to kieliszek do ciemnego piwa. Pękaty kielich na krótkiej nóżce przypomina nieco kieliszek do brandy.

Szkło degustacyjne do piwa – Teku

Teku to specjalne szkło, powstałe w celu degustowania piw. Kielich ma wysoką nóżkę i szeroką czarkę zwężającą się ku górze, aż do załamania. Specjalny kształt szklanki do piwa uwydatnia wszystkie aromaty i utrzymuje pianę z piwa na długo. Dodatkowo kształt kielicha umożliwia wprowadzenie piwa w wirowanie, kolistymi ruchami, dzięki czemu wydobędziemy z alkoholu intensywniejszy zapach.

Szklaneczki do piwa

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl