Szynkowar

Przygotowanie dobrej szynki w domowym zaciszu wymaga odpowiedniego sprzętu. Do tego procesu najlepszy będzie szynkowar, czyli garnek do parzenia wędlinySzynkowar to wielozadaniowe urządzenie, ponieważ z jego pomocą przygotujesz szynkę, mielonkę, boczek oraz pasztet. Domowe wędliny mają bogatszy smak, są bezpieczne dla zdrowia i nie zawierają konserwantów w porównaniu do wędlin sklepowych. Przygotowując wędliny samodzielnie wybierasz dodatki i przyprawy. Na rynku znajdziemy wiele szynkowarów, natomiast najbardziej popularne to te ze stali nierdzewnej.

Szynkowary z garnkiem

Szynkowary to naczynia do parzenia wędlin. Najczęściej spotkać można szynkowary ze stali nierdzewnej, ale też z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które nie pochłania zapachów i jest odporne na wysokie temperatury. Tradycyjny szynkowar 1kg nadaje się do zamarynowanego małej ilości mięsa. Dostępny jest również szynkowar 3 kg, przy pomocy którego, zrobimy trzy razy więcej szynki. Szynkowar ma kształt walca lub prostokąta. Wyposażony jest w płytę dociskową oraz sprężynę, aby przygotowana szynka była jednorodna. Sprężyna umożliwia stały, równomierny nacisk na całą powierzchnię płyty. Szynkowary posiadają również pokrywę z blokadą i miejsce na termometr. Jest to ważny element, ponieważ podczas parzenia należy sprawdzać temperature mięsa. Szynkowar umieszcza się w garnku do gotowania. Garnek taki musi być odpowiednio wysoki, aby w całości zanurzyć w wodzie urządzenie do parzenia mięsa.

Szynkowary Browin

Szynkowar Biowin to jeden z najbardziej popularnych urządzeń do parzenia wędlin. Dostępny jest w różnych pojemnościach, a najbardziej popularne to 1,5 kg oraz 3 kg. Marka Browin oferuje również akcesoria do parzenia wędlin i są to worki foliowe do szynkowaru oraz termometr z sondą. Marka Browin cieszy się zaufaniem polskich konsumentów.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl