Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Wałki do ciasta drewniane i silikonowe

Wałki do ciasta

Są elementy wyposażenia kuchni, bez których nie jesteśmy w stanie przygotować pewnych dań. W kuchni, gdzie królują wypieki i inne dania na bazie mąki, podstawowym wyposażeniem jest wałek do ciasta oraz stolnica do wyrabiania i formowania. Wałek do ciasta to prosty produkt z uchwytami, który pozwala na równomierne wałkowanie i formowanie ciasta. Sprawdzi się w produkcji pierogów, pizzy oraz wszelkiego rodzaju wypieków. W rodzinie, gdzie są małe dzieci, często wałkowanie zlecamy swoim pociechom. Wałki do ciasta to narzędzie bezpieczne, które bez obaw możemy powierzyć dzieciom. Wspólne przygotowanie ciasta na pierniki może być świetną zabawą dla rodziny w trakcie przygotowań świątecznych. A od czasu do czasu, warto bez okazji zrobić sobie jakiś drobny prezent w postaci ciasta bądź ciasteczek.

Wałki do ciasta drewniane

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo różne wałki do ciasta, od klasycznych drewnianych po eleganckie wałki ze stali nierdzewnej oraz wałki do ciasta z tworzywa sztucznego. Dostępne są również nowoczesne wałki silikonowe. Najbardziej standardowy i najczęściej używany wałek do ciasta to oczywiście wałek drewniany. Drewno ma właściwości antybakteryjne, dzięki czemu na narzędziu nie rozwijają się żadne niepożądane bakterie. Dodatkowo wałki drewniane są stosunkowo tanie. Niestety, wałki drewniane musimy myć ręcznie, ale jeżeli przyrząd był dobrze zakonserwowany, będzie go łatwo umyć.

Wałki do ciasta silikonowe i stalowe

Wałki silikonowe znane są przede wszystkim z tego, że nie przywiera do nich ciasto podczas wałkowania, a dodatkowo są bardzo lekkie. Silikonowe wałki możemy zwykle myć w zmywarce i są łatwe to utrzymania w czystości, dodatkowo nie odbarwiają się i nie chłoną zapachów, a ponadto można je znaleźć w bardzo wielu wzorach i kolorach. Rzadko spotykanym wyposażeniem domowych kuchni jest z kolei wałek do ciasta stalowy. Tego rodzaju wałki zwykle znajdujemy u profesjonalnych szefów kuchni. Wałki ze stali posiadają specjalną powłokę, dzięki której ciasto do nich nie przywiera, są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości i sterylne. Decydując się na zakup wałka do ciasta, zalecamy dopasowanie go do stolnicy jaką posiadamy. Dobrze jednak aby był kompatybilny ze stolnicą, gdyż dwa takie same materiały będą lepiej ze sobą współpracować, a wałkowanie będzie czystą przyjemnością!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl